Опис та фото рожевих (червоних) сортів винограду
Сорти рожевого винограду особливо гарні: «Геліос» з ягодами ніжно-рожевого кольору «Легенда Аксая», яскраві кульки «Розмус», налитий темним нектаром величний «Граф Монте Крісто» гідно прикрасить і улюблений сад, і святковий стіл.
Рожевий виноград поєднує не надто насичені пігментом сорти
Після визрівання плоди можуть залишатися світлими, набуваючи легкого нальоту рожевини (як, наприклад, «Діксон» або «Сенсація»), або стають яскравими, але не темними, з малиновим або кораловим відтінком («Велес», «Катавба»).
Червоні сорти винограду відрізняються вираженою пігментацією, яка дає більш глибокий колір
При яскравому забарвленні шкірки (див. фото «Заря Несветая», «Пам'яті вчителя») сік червоного винограду світлий, оскільки м'якуш практично не забарвлюється. А рожево-червоний колір вина досягається регулюванням часу контакту соку зі шкіркою (Мацерація).
Існуючі в природі рожеві та червоні сорти винограду не такі численні, як білі, але подивившись фото та опис у нашому каталозі vinograd-loza.com/katalog-sortiv-vinogradu, Ви зможете знайти відповідний варіант, як за термінами дозрівання, так і та за призначенням.
Любителям швидких урожаїв варто звернути увагу на такі сорти:
- «Подарунок Несветая» – виноград надранній червоний, з гарною опірністю хворобам, високим приживанням і прекрасним товарним виглядом;
- «Сенсація» – виноград жовто-рожевий ранній: великі ягоди, рожевий м'який відтінок, рясні врожаї, стійкість до грибків – опис сорту з фото та відгуки виноградарів, що випробували його, є на сторінках цього сайту;
- «Рута» - досягає зрілості за 95-100 днів, сильнорослі кущі підходять для вирощування на арочних шпалерах, невибагливі у догляді.
Трохи пізніше дозрівають «Ксенія (Анжеліка»), «Вікторія» (115-120 днів).
Ще пізніше – «Граф Монте Крісто» – врожай доведеться чекати 130-135 днів.
Цікаве і легке ароматне вино отримуємо з «Діаманта» (він же «Олег»).
Є в нашому винограднику і безнасіневі види (vinograd-loza.com/kyshmish):
- кишмиш «Велес» - рожевий ранній високоврожайний, з щільною м'якоттю, тонкою об'шкіркою, що легко з'їдається, і мускатним ароматом;
- виноград «Юпітер» – кишмиш червоний – дуже солодкий на смак, невибагливий у догляді, врожайний, універсальний у використанні;
- виноград «Міднайт б'юті» - темно-червоний колір цілком виправдовує назву «Північна красуня», за посиланням можна не тільки переглянути опис цього безнасінного сорту, але й побачити фото та відео про наш досвід вирощування, а також почитати відгуки.
Сподобалася стаття? Підписуйтесь на канал і розкажіть друзям.
Ці та інші різновиди є у нашому розпліднику vinograd-loza.com, випробувані нами та іншими шанувальниками виноградної лози.