RU

Виноград Сенсація: опис, фото і відгуки

Виноград Сенсація опис сорту фото відгуки Ранній сорт винограду Сенсація фото

Виноград Сенсація з'явився внаслідок схрещування сортів Різамат та Талісман. Цей сорт отримав селекціонер В. У. Капелюшний.

Урожайність у Сенації досить висока, тому потребує нормування. При формуванні куща восени залишаємо до 45 вічок. При утворенні зав'язі після цвітіння залишаємо по 1-1,5 грона на пагін. І не скупіться, а то отримаєте дрібний і не смачний врожай (Див. Обрізання винограду за посиланням - vinograd-loza.com/statti/formuvannya-kuscha-vinogradu).

Перший урожай кущ дає на другий чи третій рік після посадки, залежить від якості саджанця, догляду, часу та місця посадки і якості підготовки ями.

Приживання чубуків більше 80%.

Приємним бонусом до всіх позитивних якостей даного сорту є те, що його оси не люблять.

Ягоди довго можуть висіти на кущах, не псуючись і не обсипаючись.

Горошення немає.

Не розтріскується навіть після рясних дощів.

Зміст

 • Опис та характеристика;
 • Умови вирощування;
 • Посадка;
 • Догляд;
 • Обрізування та підготовка до зими;
 • Застосування;
 • Переваги сорту;
 • Відгуки.

Опис сорту винограду Сенсація і характеристики

Селекція В.У. Капелюшний
Сорт Столовий
Батьківська форма (Талісман x Різамат)
Термін дозрівання 100-110 днів
Тип квітки Двостатева
Сила зростання Сильнорослий
Вага грона 700-1500 г.
Вага ягоди 16-30 г.
Форма ягоди Продовгувата
Смак ягоди Легкий мускат
Колір ягоди Жовто-рожевий
Стійкість до хвороб Підвищена
Морозостійкість -24 °С
Цукровість 18 %
Калорійність 60 калорій
Товарність Висока

Умови вирощування

Посадка

Всі сорти винограду відносяться до рослин, що люблять тепло, і Сенсація не виняток.

Обираючи місце під посадку, слід пам'ятати, що місце має бути відкритим сонцю, але не протягам, ледве на пагорбі або на схилі. А при посадці кількох кущів у ряд, досвідчені виноградарі радять садити з півночі на південь, тому рослина отримуватиме найбільшу кількість світла та тепла.

Пам'ятайте, що в густій ​​тіні рослина росте гірше, ніж на відкритих сонцю ділянках і погано росте в болотистих і засолених ґрунтах.

Виноград Сенсація опис сорту фото Дуже ранній виноград Капелюшного Сенсація фото

Виноград Cенсація можна розмножувати різними способами: щепленням, саджанцями, живцями, або відведеннями. Якщо Ви збираєтеся придбати саджанці, звертайте увагу на кореневу систему. Вона повинна бути добре розвинена. Для посадки добрим варіантом стане сонячне та безвітряне місце.

Найкраще вкорінюються і ростуть саджанці. Для посадки потрібно викопати яму розміром не менше 0,7*0,7*0,7 м., дно потрібно покрити шаром дренажу та ґрунту з органічними добривами. Далі засипаємо шаром звичайної землі. Перед посадкою у саджанця потрібно трохи підрізати коріння та поставити у воду на ніч. Можна додати стимулятор росту (див. Посадка винограду).

Через добу виноград Сенсація ставлять вертикально в ямку та закривають коріння землею. Наприкінці рясно поливають водою об'ємом 10-20 л.

Щоб купити, уточнюйте наявність саджанців, чубуків, замовте вирощування саджанців, що вегетують, за телефонами +38 (098) 67-933-67, +38 (066) 95-847-24 або напишіть на пошту [email protected] .

Догляд

Фото показників рефрактометра за цукристістю винограду Сенсація фото Виноград сорту Сенсація розмір та вага ягід фото

Поливати виноград Сенсація після посадки слід раз на чотирнадцять днів, а в період дозрівання плодів щотижня.

Виноград Сенсація, це сорт, який любить вологу, особливо у періоди весни та зав'язі плодів. А для того, щоб земля менше висихала, зробіть її вентильованою за допомогою мульчування.

Після поливання варто обкласти рослину шаром моху або тирси для мульчування. Згодом вони стануть добривом рослині.

Раз на рік рекомендується додавати перегнійні суміші, а також перекопувати землю. Слід зазначити, що цей сорт любить фосфорно-калійні добрива.

Він відрізняється досить високою стійкістю до грибкових захворювань. Але все одно рекомендується робити профілактичні обробки мінімум тричі за сезон, до і після цвітіння (див. Календар обробок винограду).

Формування

Зазвичай виноград обрізається в осінній або весняний період. Для таких сортів винограду, як Сенсація використовують кордонне, віялове, або формування петлею. Формування роблять після того, як опало листя.

Залишати слід 8-10 вічок на одній лозі плодоношення. Також рекомендується проводити пасинкування у період вегетації. (див. Формування куща)

Утеплення на зиму

У таких регіонах України, як Харків, башгато сортів винограду потребують укриття на зиму.

Спочатку знімають лозу зі шпалери та кладуть на землю. Потім вкривають рослину лапником чи лутрасилом. І наприкінці бажано вкрити виноград землею та агроволокном (або іншим матеріалом, що не пропускає воду). (див. Укриття винограду на зиму)

Застосування

Сорт винограду Сенсація багатий на глюкозу та мінеральні елементи. Тому ці ягоди корисні організму людини. При вживанні винограду прискорюється кровообіг і знижується рівень холестерину в крові. Також цей сорт підійде для виготовлення вина. Завдяки соковитому та солодкому смаку такі ягоди сподобаються дітям. (див. Чим корисний виноград)

Переваги сорту

 • Короткий термін дозрівання.
 • Високі смакові та зовнішні якості плодів.
 • Велика врожайність.
 • Квітки запилюються самостійно.
 • Стійкість до вологи.
 • Слабо вражається шкідниками виноградників.
 • Стійкість до грибкових захворювань вища за середню.

Сподобалась стаття? Підписуйтесь на канал і розкажіть друзям.

Відгуки про сорт винограду Сенсація

Купити саджанці винограду Сенсація фото

Ірина:

Виправдав очікування. Ягоди до 5 см., солодкі та соковиті на смак.

Анатолій:

У Вінниці цього року він дозрів 22 липня шикарний смак яскраво виражений мускат. Вже кілька років збираємо великий врожай. Ягоди завжди дуже смачні. Головне, коли інші сорти мають проблеми через зайву вологу або пізні весняні заморозки, Сенсація ще не підводила, врожай завжди стабільний і добрий.

Олексій:

22 серпня зняв грона. Колір просто супер - малиново-червоний. А ось через тиждень дознімав, забарвлення стало набагато гіршим. Тому моя порада, не перетримайте на кущах.

Гідний сорт для будь-якого саду або ділянки.

Купити саджанці, живці Сенсації з нашого винограданика можна навесні - у березні-квітні або восени - у жовтні, або замовити заздалегідь протягом року. А наявність уточніть в каталозі за посиланням vinograd-loza.com/katalog-sortiv-vinogradu

Виноград Сенсація формування та навантаження куща фото