Чим корисний виноград для організму людини?

У 1993 році болгарський лікар Людмила Емілова, фахівець із загальної медицини, кардіології та легеневих захворювань, після того, як випробувала на собі систему лікування фруктами, чаєм і медом і досягла успіху в лікуванні серйозних захворювань вирішує довіритися природній медицині. За 10 км від Варни відкриває свій медичний центр для немедикаментозного лікування.
Станом на 2017 рік понад 45 тисяч пацієнтів з усього світу пройшли лікування та профілактику. Вони втекли від шаблону, встановленого офіційною медициною невиліковних захворювань.
Чим корисний виноград для організму?
- Прийом плоду добре впливає на весь організм;
- Покращує життєвий тонус;
- Зміцнює імунітет;
- Корисні властивості винограду уповільнюють старіння;
- Сприятливо впливає при серцевих та судинних захворюваннях.
Не випадково він має славу цілющого фрукта і користується надзвичайною популярністю. У багатьох культурах це символ багатства, достатку та родючості.
Багатий земними ароматами та теплими променями, зберігається протягом тривалого часу у свіжому стані.
Моя порада - вживати в сезон дозрівання, у цей час виноград найбільш свіжий і корисний.
В інтернет джерелах зустрічається безліч статей про те, для чого корисний виноград, його лікувальні властивості, застосування в лікуванні різних хронічних захворювань, користь для жінок, чоловіків і дітей.
Інтерес вчених останніми роками до винограду та його найбільш поширеного продукту, вину, пов'язаний з тим, що воно містить потужний протираковий препарат ресвератрол.
Він є в м'якоті та насінні, причому більша його кількість міститься у червоних і дуже темних сортах.
Корисні властивості чорного та червоного винограду

Вживання ягід чорних і червоних сортів нормалізує тиск і серцевий ритм, при цьому, що дивно, його корисність однакова як при низькому, так і високому тиску.
Кількість органічних кислот у темній ягоді просто вражає: галова, лимонна, винна, мурашина, щавлева, яблучна, янтарна, саліцилова.
Його біологічно активні елементи зміцнюють стінки капілярів, забезпечуючи нормальну циркуляцію крові.
Загалом у ньому знаходиться близько трьохсот сполук, що мають бактерицидні, антиоксидантні, тонізуючі, радіопротекторні та нейростимулюючі властивості.
Зберегти здорове серце, знизити холестерин, запобігти атеросклерозу і зберегти гарну пам'ять до повної старості може допомогти флавоноїд ресвератрол, що міститься в темній ягоді.
Ресвератрол, а також інші поліфеноли, що сприяють зміцненню здоров'я, виділяються в процесі ферментації, тому їх концентрація вища у вині, ніж у соку.
При зберіганні вина доступ кисню до напою категорично протипоказаний, тому цілющі речовини, що містяться в ньому, не піддаються швидкому окисленню, що не можна сказати про сік і висушені родзинки.
Ресвератрол стримує старіння здорових клітин. Уповільнює фази розвитку ракових пухлин. Для досягнення таких результатів рекомендують випивати одну склянку червоного вина на день.
Чи є користь від винограду кишмиш?
Безперечно є. Ягоди мають високий вміст вітамінів групи E, B, A, C, B1, B2, B3 і B6, холіну, біотину, пантотенової кислоти, зеаксантину, лютеїнів, бета-каротину та вітаміну К. Багаті на такі мінерали як калій, натрій, йод, цинк, мідь, марганець, магній, хром, кальцій. Вони також містять деякі жирні кислоти Омега-6 та Омега-3.
Лікарі рекомендують вживання плодів у розрізі загальнозміцнюючого засобу при симптомах хронічної втоми, нервовому виснаженні, загальній слабкості. Поживні моносахариди, що містяться в ягодах, добре впливають на травлення, обмін речовин, виводять з організму шлаки і токсини.
Косточки винограда - полезные свойства

Насіння надзвичайно багате на поліфеноли - майже 90% їх загального вмісту у всій ягоді.
Кісточки, ніби «зачинили» всі цілющі інгредієнти у своїй структурі.
Це пояснюється багатьма чудовими властивостями через багатий вміст поліфенолів та рослинних флавоноїдів. Вони переважно представлені проціанідином, який позитивно впливає на рівень холестерину, еластичність шкіри та її природний захист від ультрафіолетових променів.
Ви поставите питання, чи корисно їсти виноградні кісточки, чим вони цілющі? Лікарі іноді рекомендують вживання цільних зерен, добре їх розжовуючи або подрібнюючи у блендері.
Також з кісточок виготовляють олію та борошно, які застосовуються у кулінарії, косметології та лікуванні.
Але не варто захоплюватись споживанням кісточок у чистому вигляді. Їх вживання у великій кількості здатне викликати подразнення слизового шару шлунка, кишечника і навіть апендицит.
Їх вживання може мати негативний вплив на людей, які страждають на коліт, гастрит або виразку.
Виноград: корисні властивості та протипоказання

Приймаючи дозрілі плоди, ми очищаємо себе від токсинів, збільшуємо опірність серцево-судинним захворюванням, зміцнюємо імунітет, покращуємо життєвий тонус, очищаємо шкіру.
Глікемічний індекс цих плодів поміщає його в «середній» клас, помірне споживання не є небезпечним для діабетиків, оскільки виноградний цукор не вимагає виділення інсуліну для обробки його в організмі людини, а просто насичує його енергією.
Вживання ягід підходить як для повних, так і для худих людей. Для людей із зайвою вагою рекомендуються сорти з меншим вмістом цукру. При нестачі ваги більше солодких сортів.
Існують виноградні дієти, при яких рекомендується щодня з'їдати до 1,5 кг ягід.
Тривалість лікування суворо індивідуальна і визначається лікарем. У медичному центрі Людмили Емілової він зазвичай складає 20 днів.
Не сприймайте плоди як десерт. Приймайте його за 30-40 хвилин перед прийомом основної страви. Ви також можете провести вихідний день, в який можна чергувати протягом двох годин свіжі ягоди та трав'яний чай.
Протипоказання
Виноград дуже обережно потрібно приймати людям з нирковою недостатністю (через високий вміст калію) та пацієнтів, які приймають калійзберігаючі діуретики (такі як спіронолактон).
Олія з кісточок винограду користь та шкода
Використання олії в салатах буде гарною профілактикою захворювання судин, таких як крихкість судин, атеросклероз, захворювання периферичних артерій та ін.
А так звані ненасичені жири допомагають зберегти еластичність і молодість судин, запобігають їхньому старінню.
Щодня вживати 2 столові ложки олії рекомендується людям із хворобами серця, що запобігає порушенню кровообігу, ішемії серця, високому кров'яному тиску.
Прийом рекомендують людям з поганим зором особливо, у яких розлади зору з'являються на тлі проблем кровообігу або віку.
Разом із вживанням олії рекомендується вживати свіжий чорний виноград, який у шкірці містить пігменти, що покращують зір, у тому числі й нічний.
Хворі на артрит (ревматизм) відзначають, що при регулярному вживанні масла, запальні процеси зменшуються.
Корисні чорні плоди і людям, які страждають на алергічні реакції – речовини, що містяться в ягоді, блокують ензими, які провокують появу гістамінів (речовин, які викликають алергічні реакції)..
Олія кісточок винограду для зовнішнього застосування:
Якщо шкіра суха та чутлива до холоду, зробіть ванну та додайте кілька крапель у теплу воду. Активні компоненти надають шкірі пружності, гнучкості та еластичності, сприяють відродженню.
Шкіра тріскається від вітру та сонця і схильна до старіння – розітріть кілька крапель, масло швидко проникають через шкіру, захищаючи її не залишаючи відчуття жирності та запобігає утворенню зморшок.
Прийняли ванну або робите масаж - використовуйте масло виноградних кісточок, воно швидко вбереться, зменшує втрату вологи з епідермісу та відновлює еластичність шкіри.
Протипоказання
Протипоказання при внутрішньому застосуванні (за умови виключення його термічної обробки) не зазначено.
При застосуванні як зовнішнє не рекомендується наносити на ділянки з жирною шкірою або ураження себореєю. Можуть виникнути небажані реакції шкіри.
Сподобалася стаття? Підписуйтесь на канал і розкажіть друзям.
На сайті vinograd-loza.com використано інформацію з сайту поліклініки доктора Емілової. Напишіть у коментарях чи на пошту info@vinograd-loza.com свої спостереження про користь винораду для організму людини.

Рецепт для смузі з родзинками (Рецепт із кулінарної школи в медичному центрі доктора Емілової):
- 3 шт. великих стиглих персика або 6 – 7 шт. абрикос;
- 70 гр чорних родзинок (або золотих);
- 1 столова ложка лляної кориці;
- 300 мл води.
Подрібнюється у блендері.
Поділіться Вашими рецептами з виноградною ягодою в коментарях або групі Фейсбук - facebook.com/groups/840750949432929.