RU

Виноград Юліан: опис, фото і відгуки

Виноград Юліан опис сорту фото відгуки

Належить до столових ранніх сортів.

Найчастіше служить для вживання у свіжому вигляді, але може використовуватися і для заготівлі компотів, варення та джемів.

Виноград Юліан – виведений відомим селекціонером Василем Капелюшним.

Батьками для цього сорту він вибрав знаменитого своєю невибагливістю «Кешу» та красеня «Різамата».

Виноград Юліан: опис сорту

Селекція Капелюшний В.У.
Сорт Столовий
Батьківська форма (Кеша × Різамат)
Термін дозрівання 95-105 днів
Тип квітки Двостатевий
Сила зростання Сильнорослий
Вага грона 800-1000 г.
Вага ягоди до 20 г.
Форма ягоди Соскоподібна
Смак ягоди Гармонійний
Колір ягоди Рожевий
Стійкість до хвороб 2,5-3 бали
Морозостійкість -24° С
Цукровість до 28 %
Кислотність 5-7 г/л.
Товарність Висока
Виноград Юліан опис сорту фото

Термін дозрівання – трохи більше 3 місяців, остаточне дозрівання наприкінці липня або на початку серпня.

Грони розгалужені та пухкі, на довгій підкладці, з великими та щільними гронами. Вага може досягати від 800 г до 2 кг.

Плоди у формі пальчика, довгасті. Колір ягід, від рожевого з жовтизною до червоного, залежно від типу ґрунту та кількості сонячного світла. Вага ягідки – 16 – 25 г.

М'якуш однорідної консистенції, хрумкий. Шкірка тонка, здатна витримати негативну дію ос.

Ягоди не розтріскуються.

Смак приємний, солодкий, з присмаком мускату та суниці. Кісточок мінімальна кількість, м'які. Накопичення цукру до 28 %.

Виноград Юліан - культура, що відрізняється непоганою морозостійкістю, до -24° С.

Характеристика сорту винограду Юліан фото та відгуки

Однак у районах східної України (Суми, Харків, Полтава, Луганськ) укриваємо. Отже, якщо зібралися купити саджанці Юліана, радимо уважно продумати вкривну систему (див. Укриття винограду на зиму за посиланням - vinograd-loza.com/statti/ukryttya-vinogradu-na-zimu).

Зібраний урожай зберігається при температурі від +2 до +4 до 20 днів і не втрачає своїх властивостей при транспортуванні.

Стійкість до захворювань вище середнього. Незважаючи на непоганий імунітет, вимагає обробки від шкідників (мінімум двічі за сезон, до та після цвітіння) (див. Календар обробок винограду за посиланням - vinograd-loza.com/statti/kalendar-obrobok-vinogradu).

Юліан добре прищеплюється з іншими сортами винограду.

Догляд та посадка

Сорт винограду Юліан фото опис та догляд

Якщо плануєте купити саджанці Юліана для посадки, необхідно підготувати ділянку, де вони зростатимуть. А наявність саджанців чи чубуків дізнайтесь за телефонами +38 (098) 67-933-67, +38 (066) 95-847-24 або в каталозі сайту vinograd-loza.com/katalog-sortiv-vinogradu.

Не забувайте, сорт винограду Юліан сильнорослий, тому висадку саджанців слід проводити не менше 2,5 м один від одного.

Територія повинна розташовуватися у південній частині ділянки, прихована від вітру та відкрита для сонячних променів.

У разі, якщо грунт не відрізняється родючістю, варто пдгодовувати рослину протягом життя. Для цього використовуйте гній або компост.

Такий плодоносний сорт як Юліан вимагає великої кількості поживних речовин, його слід годувати регулярно та рясно.

Калійно-фосфорні добрива ідеально підходять для винограду, їх слід розчиняти у воді і підливати під корінь. Також можна скористатися позакореневими підживленнями по зеленому листу.

Якщо ґрунт надто вологий, варто прокласти дренаж. Виноград не любить болотистих ґрунтів та місць із густою тінню.

Якщо ґрунт у Вашому регіоні дуже кислий, це можуть бути ділянки розташовані близько до хвойних лісів. Для зниження рівня кислотності, необхідно додати 200 г вапна на м2 і перекопати (див. Посадка винограду).

Також рекомендуємо спорудити систему опор з натягнутого дроту (можна використовувати одноплощинну або двоплощинну шпалеру).

Для цього вкопайте в землю стовпчики, висотою до 2,5 м. з прольотом між ними 2,5-3 м. Стовпи по краях зміцніть підпіркою. Далі, нижній ряд дроту затягується на відстань півметра від ґрунту і через рівні інтервали 45 см. Наступні ряди. На фото ви можете розглянути схему підпорки детально.

Формування куща та нормування врожаєм

Виноград Юліан купити саджанці чубуки

Обов'язковим пунктом догляду за виноградом є обрізка (див. Формування та обрізка куща).

При формуванні Юліана, лозу обрізаємо на 8-10 вічок, з розрахунку навантаження у 45 на дорослий кущ.

Сила зростання кущів Юліана велика, з потужною кореневою системою. Добре витримує навантаження урожаєм.

Важливою частиною догляду за кущем є видалення зайвих грон – нормування. Проводити процедуру потрібно, коли ягоди стали розміром із горошину. Саме на цьому етапі видно, як розвивається кожна грона. Ми рекомендуємо зберігати 1-2 грони, залежно від віку та сили рослини.

Полив

Юліан – це сорт, який на відміну від свого прабатька «Ризамата» любить вологу, не «розриває ягоду», добре реагує на полив перед цвітінням та після нього. У період коли ягоди дозрівають, кущі поливати не рекомендується, інакше можна втратити частину врожаю. Усього за сезон рекомендують поливати 4-5 разів, але все залежить від погодних умов.

Завершальний етап поливальних процедур проводиться восени (вологозарядний полив), за два-три тижні до укриття виноградних кущів, але якщо були рясні опади, то поливати кущі не потрібно.

Підсумки

Характеристика винограду Юліан фото

Юліан вважається найкращим сортом винограду, який без проблем вирощується на дачній ділянці. Він не вимагає особливого догляду, або особливих агротехнічних заходів, має високий імунітет і радує красивою та смачною ягодою.

За відгуками садівників на великих форумах більшість вибирає Виноград Юліан за його плодоносність, красу і простоту у догляді. Цілком підійде для новачків.

Якщо у Вас на ділянці зростає Юліан, поділіться у коментарях чи нашій групі Фейсбук «Виноград-виноград» facebook.com/groups/840750949432929.

Сподобалася стаття? Підписуйтесь на канал і розкажіть друзям.

Відгуки:

Виноград сорту Юліан докладний опис фото відгуки

Олена:

Перші спостереження від посадки чотирьох кореневласних саджанців винограду.

Мілдью і кліщем не вражався, сила зростання трохи вища за середню. Трохи обсипалася зав'язь, може, треба було прищипнути квітконоси? Подивимося наступного року.

Володимир (Херсонська обл.):

Купив один кореневласний і два на щеплення. На підщепі не встигаю підв'язувати, пре, що скажений. Поки що враження від сорту хороше, не хворіє. Мій відгук – 5 балів.

Ірина (Одеська обл.):

На тиждень упустила уламку пасинків, тож Юліан не те що вигнав нові, а встиг по 2-3 зав'язі викинути. Залишу, подивлюся, що буде. Щодо стійкості питань немає. Дивлюся в описі сорту дозріває 95 днів, брехня, думаю + ще 15 днів, як мінімум.