RU

Виноград Ювілей Новочеркаська: опис, фото, відео та відгуки

Сорт винограду із знаменитої «трійки» Крайнова В.М., в якій ще присутні Віктор та Преображеніє.

Характеристики цих сортів для виноградаря-початківця практично не помітні один від одного. Але все ж таки в описі сорту виділяються деякі відмінності.

Опис сорту

Виноград Ювілей Новочеркаська опис сорту фото відгуки

У винограду Ювілей Новочеркаська або Ювілейний Новочеркаський, як його ще часто називають, кінчик ягоди більш загострений і трохи більший, 12-20 г., рекомендується обрізка лози на 8-11 бруньок при завантаженні куща на 32- 48;

Усі три сорти характеризуються раннім дозріванням, збирання стиглих ягід відбувається через 110-120 діб.

У цих сортів масивні грона, 800-2000 г., а іноді бувають «велетні» до 3 кг. Формою конічні або конічно-циліндричні, середні за щільністю.

Ягоди дуже великі, 10-20 р., при розмірі — 35 х 25 мм. Форма – овально видовжена, колір жовтий з рожевим. Шкірка при їжі не відчувається, ягода м'ясиста, гармонійного смаку, солодка – цукор до 19 відсотків, кислотність 6-8 г/л.

Сорт винограду Ювілей Новочеркаська опис фото купити саджанці

Кущи цих сортів винограду виділяються великою силою росту та вираженою здатністю до пасинкоутворення.

Квіти двостатеві, тому запилюються добре самостійно.

Сорти дають два повні врожаї в різні періоди сезону: до кінця літа з плодоносних лоз куща і до середини осені з пасинків. Подібним чином, з однієї рослини можна взяти до 20 кг. ягід.

Ягода добре висить на кущі тривалий час на втрачаючи смаку.

Морозостійкість плодових бруньок -24°С, у деяких регіонах України вирощуються в не покривній культурі, але в умовах Харківської області необхідний додатковий захист від холодів у вигляді укриття (див. Укриття винограду на зиму).

Дані сорти форми дуже стійкі до грибкових уражень, проводимо три обробки з профілактичною метою, до і після цвітіння (див. Календар обробок винограду).

Осамі особливо не вражається. Однак у посушливі роки, у період збільшення кількості цих комах краще, використовувати пастки та мішечки для грон. Ці сіточки врятують урожай від ураження осами та птахами (див. Захист винограду від ос та птахів).

Саджанці винограду Ювілей Новочеркаська легко приживаються, живці чудово укорінюються (див. Вкорінення живців винограду).

Сорт із приємним смаком та відмінним ароматом, поєднує солодощі та кислинку, з великою кількістю соку. Добре зростає в умовах Харківської області.

Його знають і дізнаються по великих і смачних ягодах, що добре зберігають товарний вигляд і форму, і неймовірно великими гронами. Часто вирощується і на їжу, і на продаж.

Селекція Крайнов В.М.
Патент ВНІІВіВ ім.Я.І. Потапенко
Сорт Столовий
Батьківська форма (Складний міжвидовий сорт)
Термін дозрівання 110-120 днів
Тип квітки Обоєполий
Сила зростання Сильнорослий
Вага грона 800-2000г.
Вага ягоди 12-20г.
Форма ягоди Подовжено-овальна
Смак ягоди Гармонійний
Колір ягоди Жовтий з рожевим
Стійкість до хвороб 3-3,5 бала
Морозостійкість -23°С
Цукровість до 19%
Кислотність 6-8г/л.
Товарність Висока

Сподобалась стаття? Підписуйтесь на канал і розкажіть друзям.

Виноград Ювілей Новочеркаська відео

(відео: Вадим Хижняк)

Будьте в курсі нових відео, підписуйтесь на канал «Vinogradnaya loza» - https://www.youtube.com/channel/UCzNG2vucqk6HnFxwHUUySuw.