RU

Виноград Преображение: опис, фото і відгуки

Сорт винограду із знаменитої «трійки» Крайнова В.М., в якій ще присутні Віктор та «Ювілей Новочеркаська».

Опис сорту

Виноград Преображение опис сорту фото відгуки Сорт винограду Преображение розмір ягід фото

Характеристики цих сортів для виноградаря-початківця практично не помітні один від одного. Але все ж таки в описі сорту можна виділити такі відмінності:

«Ювілей Новочеркаська» - кінчик ягоди більш загострений і трохи більший за ягоду, 12-20г, рекомендується обрізка лози на 8-11 почок при завантаженні куща на 32-48;

Виноград Віктор - під час дозрівання ягоди відбувається більш насичене фарбування в рожевий колір, ягода трохи менша, 10-18г, рекомендована обрізка на 8-10 очок при завантаженні куща 32-40;

Сорт Преображение - здатний винести врожай у менших кількостях, порівняно зі своїми побратимами, тому необхідно більше нормувати врожай, ягода 10-18г, рекомендоване обрізування на 6-7 почок при завантаженні куща 24-32.

Усі три сорти характеризуються раннім дозріванням, збирання стиглих ягід відбувається через 110-120 діб.

У цих сортів масивні грона, 800-2000г, а іноді бувають «велетні» до 3кг. Формою конічні або конічно-циліндричні, середні за щільністю.

Виноград Преображение вага ягід фото Сорт винограду Преображение цукристість соку фото

Ягода дуже велика, 10-20г, при розмірі - 35 х 25 мм. Форма плода – овально видовжена, колір жовтий з рожевим. Шкірка при їжі не відчувається, ягода м'ясиста, гармонійного смаку, солодка – цукор до 19 відсотків, кислотність 6-8г/л.

Кусти цих сортів винограду виділяються великою силою росту та вираженою здатністю до пасинкоутворення.

Квіти двостатеві, тому запилюються добре самостійно.

Сорти можуть давати два повні врожаї в різні періоди сезону: до кінця літа з плодоносних лоз куща і до середини осені з пасинків. Подібним чином, з однієї рослини можна взяти до 20кг ягід.

Ягода добре висить на кущі тривалий час на втрачаючи своїх якостей.

Морозостійкість плодових бруньок -24С, в деяких регіонах України вирощуються в не покривній культурі, але в умовах Харківської області необхідний додатковий захист від холодів у вигляді укриття (див. Укриття винограду на зиму).

Дані сорти форми дуже стійкі до грибкових уражень, проводимо дві обробки з профілактичною метою, до і після цвітіння (див. Календар обробок винограду).

Осамі особливо не вражається. Однак у посушливі роки, у період збільшення кількості цих комах краще, використовувати пастки та мішечки для грон. Ці сіточки врятують урожай від ураження осами та птахами (див. Захист винограду від ос та птахів).

Саджанці винограду Преображение легко приживаються, живці чудово укорінюються (див. Укорінення живців винограду).

Сорт із приємним смаком та відмінним ароматом, поєднує в собі насолоду та кислинку, з великою кількістю соку. Добре росте в умовах Харківської області.

Селекція Крайнов В.М.
Сорт Столовий
Патент (НДІВіВ ім. Я.І. Потапенко)
Термін дозрівання 110-120 днів
Тип квітки Двостатевий
Сила зростання Сильнорослий
Вага грона до 2кг.
Вага ягоди до 20г.
Форма ягоди Подовжено-овальна
Смак ягоди Гармонійний
Колір ягоди Жовтий з рожевим
Стійкість до хвороб 3-3,5 бала
Морозостійкість -23°С
Цукор до 19%
Кислотність 6-8г/л.
Товарність Висока

Сподобалась стаття? Підписуйтесь на канал і розкажіть друзям.

Наявність саджанців та живців винограду Преображение уточніть у каталозі сайту за посиланням vinograd-loza.com/katalog-sortiv-vinogradu.

Сорт винограду Преображение навантаження куща врожаєм 2020 фото