RU

Виноград Софія: опис, фото та відгуки

Серед різноманітності гібридних форм особливої ​​уваги заслуговує виноград Софія.

Це сорт аматорської селекції авторства В.В. Загорулька. Золотий медаліст Першої Всеукраїнської виставки-конкурсу «Найкраще виноградне гроно України 2009».

Опис сорту

Виноград Софія опис сорту фото відгуки

Аркадія та Кишмиш Лучистий – батьківська пара. Результатом поєднання цих сортів став дуже гідний столовий виноград Софія, догляд за яким не відрізняється надмірною складністю, а відгуки про врожайність та смак найпозитивніші.

Терміни дозрівання винограду досить ранні. Приблизно через 110-115 днів з моменту пробудження почок очікується повне дозрівання ягід. На підщепу дозрівання відбувається на 5-6 днів пізніше.

Виноград Софія – улюбленець багатьох виноградарів (опис сорту та фото міститься практично в кожному каталозі на кожному тематичному сайті), також багато бажаючих купити саджанці цього сорту. Наявність посадкового матеріалу уточніть у каталозі сайту за посиланням vinograd-loza.com/katalog-sortiv-vinogradu.

Бурштиново-рожеві яйцеподібної форми ягоди вагою до 15г. зібрані в конічні досить щільні грона з крилом із середньою вагою до 1 кг. Але бувають і гіганти вагою до 3 кг.

Внаслідок щільності навіть невеликі за розміром грона можуть виявитися важкими, що з погляду товарності дуже непогано.

Виноград Софія дегустаційна оцінка

Смак самий виноградний: м'якоть соковита, м'ясиста, дозрілі ягоди мають ніжний мускатний відтінок.

Зустрічаються ягоди без насіння (успадкована генетична особливість кишмишу), але в більшості випадків (до 70%) ягода містить 1-2 великих насіння, що легко відокремлюються від м'якоті. Шкірка спітніла, але з'їдається без проблем.

Селекція В.В. Загорулько, Україна
Сорт Столовий
Батьківська форма (Аркадія х Кишмиш Лучистий)
Термін дозрівання 110-115 днів
Тип квітки Жіночий
Сила зростання Сильнорослий
Вага грона 800-2000 г.
Вага ягоди до 15г.
Форма ягоди Яйцеподібна
Смак ягоди Легкий мускат
Колір ягоди Рожевий
Стійкість до хвороб 3,5-4 бали
Морозостійкість -21°С
Товарність Висока

Посадка: особливості сорту

Сорт винограду Софія опис фото відгуки

Сила зростання сорту велика, відстань між кущами при посадці закладають 2,5 – 3 метри (див. Посадка винограду).

Лоза чудово виглядає на альтанках або арках.

Великий слабкого розсічення темно-зелений лист винограду, жовто-зелений в осінній період, сам по собі гарний і прикрашає ділянку.

Формування куща на шпалерах проводиться віяловим або кордонним способом (див. Формування та обрізка куща) .

Виноград характеризується гарною приживаністю живців та саджанців, також сорт Софія добре сприймається підщепами (див. Щеплення винограду), про що свідчать численні відгуки.

Потрібно пам'ятати, що виноград Софія «дівчинка» і поряд потрібен запилювач для нього. Кращий варіант - батько Аркадія або будь-який виноград з обостатевою квіткою, хоча сорт сприйнятливий і до «блукаючого» пилку. Можна запилювач прищепити (сорт також добре приймає щеплення) і отримати дві різні форми на одному корінні.

Догляд: особливості сорту

Стійкість до хвороб середня: 3,5-4 бали до оідіуму та мілдью, більш стійкий до філоксери. Щоб убезпечити виноградник, проводиться профілактичне обприскування за стандартною схемою (див. Календар обробок винограду).

Виноград вимогливий до нормування, обрізаємо на 40-45 бруньок, тобто. навантаження не маленьке. Обов'язково слідкуємо за розвитком куща, при навантаженні нормуємо врожаєм. Дозрілий урожай потрібно відразу знімати з куща, інакше ягоди осипляться.

Щільну кисть проріджують, щоб уникнути розтріскування та загнивання ягід.

Не любить перебору азотних добрив, добре відгукується на прийоми агротехніки.

Виноград Софія має недостатню морозостійкість (не більше -21°С) для північного сходу України (Харків, Суми, Дніпропетровськ та ін.), підготовка до зими включає такі процедури:

  • обрізання лоз, що не визріли;
  • обрізання хворих та кволих пагонів;
  • обрізання лоз на 4-8 бруньки з урахуванням формування куща.
  • укриття на зиму (див. відео Укриття винограду на зиму)

Сподобалася стаття? Підписуйтесь на канал і розкажіть друзям.

Сорт винограду Софія: відгуки

Характеристики та опис винограду Софія фото

Сорт винограду Софія потрапляє до ТОП-10 найкращих сортів великої кількості любителів: за красу та смакові якості, що підтверджує опис, фото та відгуки:

Лариса:

Сорт здивував. Грона сформувалися чудово, пара горошин на кущ не вважається. Не хворів. Урожай дав чудовий. Для експерименту два грона залишили на кущі довше, обсипається. Зібраний урожай без проблем перевезли до міста. Виноград нележкий, але тижнів зо три, поки їли, зберігався нормально.

Ігор Олександрович:

Сподобався виноград за описами, але виявилося не просто купити саджанці: два роки спізнювався. Минулого року встиг. Прижився чудово, дуже потужно пішов у ріст. З нетерпінням чекаю на диво.

Для обговорення плюсів та мінусів винограду «Софія», а також особливостей поведінки на різних ґрунтах в інших регіонах України приєднуйтесь до нашої групи в Фейсбук «Виноград-виноград» - https://www.facebook.com/groups/840750949432929

Вас можуть зацікавити...

Виноград Фуршетний опис сорту фото відгуки

Фуршетний

Виноград Чорна магія опис сорту фото відгуки

Чорна магія

Виноград Чорний Кристал опис сорту фото відгуки

Чорний Кристал

Виноград Ювілей Новочеркаська опис сорту фото відгуки

Ювілей Ново-
черкаська