RU

Виноград Пам'яті хірурга: опис, фото та відгуки

Виноград Пам'яті хірурга опис сорту фото відгуки

Столовий рожевий виноград Пам'яті хірурга відноситься до ранніх, визріває за 115-120 днів.

Лоза сильноросла, пагони до 3 метрів.

Сорт дає стабільний і добрий врожай без гороху, стійкий до грибкових хвороб, особливого догляду за собою не потребує. Дуже популярний у фермерів.

За відмінні смакові якості та товарний вигляд користується попитом у покупців.

Може довго залишатися на кущах після визрівання, зберігаючи смак та зовнішній вигляд, а також довго зберігатися після збирання. Не меніться, не гниє, не тріскається під час перевезення.

Виноград Пам'яті хірурга в Україні може вирощуватися по всій території, але з обов'язковим укриттям на зиму в регіонах, де температура опускається нижче 23°С (див. Укриття винограду на зиму).

За рахунок високої опірності грибковим захворюванням, придатний для вирощування в регіонах з вологим кліматом.

Опис сорту

Сорт винограду Пам'яті хірурга опис фото відгуки

Грона акуратної циліндричної або конічної форми в міру пухка, може важити 300-800 г.

Великі (14 – 18 г), щільні м'ясисті, ароматні ягоди овальної форми мають рожевий колір, на сонці – до червоного.

Квітка двостатева, насиченим зеленим кольором листом середнього розміру, сильно розрізаної, трилоспатевої форми. Зрілі пагони коричневого кольору з темно-червоними вузлами.

Урожайність середня, але під час формування зав'язі перевантажується плодами, тому потрібне нормування.

Хрустка м'якоть з великими кісточками покрита відносно товстою шкіркою. Поєднання 19 – 22% цукристості та 6 – 8 г/л. кислотності дає гармонійний простий солодкий смак.

Використовується в їжу свіжим, а також для приготування соків, варення, десертів, рідше вина або наливок.

Під час вирощування в південних регіонах підходить для оформлення ділянки: швидко заплітає арку або альтанку, виглядає красиво.

Селекція Є.Г. Павловський
Сорт Столовий
Батьківська форма (Кеша-1 x Ністру)
Термін дозрівання 115-120 днів
Тип квітки Двостатева
Сила зростання Сильнорослий
Вага грона 400-800 г.
Вага ягоди до 18г.
Форма ягоди Овальна
Смак ягоди Гармонійний
Колір ягоди Від рожевого до червоного
Стійкість до хвороб Вище середньої
Морозостійкість -23°С
Цукровість 16-22%
Кислотність 6-8г/л.
Товарність Висока

Посадка і догляд

Виноград Пам'яті хірурга опис фото

Посадка проводиться за стандартною схемою, відстань між саджанцями 2,5 – 3 м (див. Посадка винограду). Живці легко укорінюються (див. Вкорінення живців винограду), з підщепами сумісність задовільна (див. Щеплення винограду).

При посадці саджанцями плодоносити починає з 2-го року.

Догляд за виноградом Пам'яті хірурга включає підв'язування лози, обприскування залізним купоросом, обробку проти хвороб та шкідників, підживлення (чим обприскувати виноград залежить від терміну проведення робіт) (див. Календар догляду за виноградом).

Проводимо дві-три стандартні обробки (див. Календар обробок винограду) .

Під час дозрівання плодів необхідні заходи щодо захисту ягід від ос та птахів. Незважаючи на досить щільну шкірку, вони не проти поласувати Вашими ягодами. Найкращий спосіб - заховати грона в мілкоячеїсті мішечки (див. Захист винограду від ос та птахів ).

Обрізка винограду навесні проводиться у разі потреби. Восени обрізаємо на 6 – 8 очок. Оптимальне навантаження на кущ – 35. (див. Формування та обрізка куща).

Підживлення винограду проводимо за схемою (див. Підживлення винограду).

Сподобалася стаття? Підписуйтесь на канал і розкажіть друзям.

Виноград «Пам'яті хірурга» відгуки

Олена:

У мене вже 3 роки плодоносить цей сорт, з кожним роком радує все більше. Відмінна сила зростання, грона до кілограма. У моїх друзів притінені ягоди у траві були яскраво малиновими. Ягода жодного разу не розтріскувалася. Із осами проблем не було. Ми торгуємо ягодами, так грона для вітрини до початку листопада провисіла.

Геннадій:

Був перший урожай, одразу дав 9 грон. Залишив 6. Ягода велика, зовнішній вигляд гарний. Грона в межах 500 гр, ягоди до 12. Ягоди дозріли до 25 серпня, були злегка рожеві.

Світлана:

Внесу маленьку ложку дьогтю. Виноград Пам'яті хірурга хворіє на мілдю, лоза сприйнятлива до оідіуму, грона - майже не уражаються. У щепленій формі поводиться погано - пагони ростуть під різним кутом, згинаються в різні боки як віник. Ягоди, як правило, дуже великі, але яскраво-рожевими ніколи не бувають. Один рік був сильний горошок. Мучають оси та мурахи. Дозріває до 25 серпня.

Світлана: Якщо є можливість, напишіть де Ви живете і який у Вас ґрунт. Дуже часто чую, що виноград це культура місця та часу. Сергій.

Олена:

Швидше за все, цей сорт добре почувається тільки на власному корінні. Обприскуємо -2 рази, рідко 3. Крони чисті, лоза визріває практично по всій довжині. Урожайність добра. Кущ був у гронах, як ялина в іграшках. Посадка через 3 метри, міжряддя – 2.5м. Грунт піщаний, без особливих підживлень.

У нашій групі у Фейсбук «Виноград-виноград» можна запитати думку інших виноградарів про Пам'ять хірурга - facebook.com/groups/840750949432929.

Цей сорт добре підходить як для досвідчених садівників, так і для новачків. Він невибагливий, не вимагає особливого догляду. А за Вашу працю він віддячить смачною, солодкою ягодою, які не соромно запропонувати гостям або винести на продаж.

Вас можуть зацікавити...

Виноград Преображення опис сорту фото відгуки

Преображеніє

Виноград Продюсер опис сорту фото відгуки

Продюсер

Виноград Руслан опис сорту фото відгуки

Руслан

Виноград Симпатія опис сорту фото відгуки

Симпатія