RU

Виноград Різамат: опис, фото та відгуки

Старий, перевірений сорт, який входить у топ рожевих та займає лідируючі місця за багатьма параметрами серед столових виноградів.

Висока врожайність та товарні якості дозволяють йому лідирувати серед нових гібридних форм.

Отриманий у НДІ садівництва, виноградарства та виноробства ім. Ак. Шредера Р.Р. в Узбекистані з батьківських пар «Катта-Курган» та «Паркент».

Вживають свіжим, використовують у консервації, сушать і отримують дуже солодкі, великі, чорні родзинки.

Опис сорту

Виноград Різамат опис сорту фото відгуки

Виноград ранньо-середнього періоду визрівання. Період вегетації становить 125-135 днів.

Двостатевий тип квітки сприяє стабільному та хорошому врожаю.

Визрівання пагонів відбувається по всій довжині. Хто розмножує виноград кореневласними саджанцями, матеріалу достатньо. При цьому, укорінюваність на високому рівні. До осені отримуємо добротні саджанці з розвиненою кореневою системою. /p>

Висока врожайність, з куща отримують до 70 кг чудових та смачних ягід.

Робити прищипування не рекомендується.

Аркуш середній, п'яти лопатевий, округлий, слаборозсічений.

М'якуш солодкий (цукровість до 25 Brix), соковитий, гармонійний смак, з невеликою кислинкою (5 г\л).

Крони конічні, великі (досягають 3 кг).

Ягода рожева (з сонячного боку з більш інтенсивним забарвленням), велика, циліндрична (як барило), до 15 г (з використанням гібереліну досягає більше 20 г). Шкірка з невеликим восковим нальотом, тонка. Кісточка в плодах практично не відчувається, за що "Ризамат" часто називають столово-кишмишним.

Селекція Узбекистан
Сорт Столово-кишмишний
Батьківська форма (Катта-Курган x Паркент)
Термін дозрівання 125-135 днів
Тип квітки Двостатева
Сила зростання Сильнорослий
Вага грона 400-700 г.
Вага ягоди до 14г.
Форма ягоди Овальна
Смак ягоди Гармонійний
Колір ягоди Рожевий
Стійкість до хвороб Нижче за середню
Морозостійкість -20°С
Цукровість до 25%
Кислотність 5-6г/л.
Товарність Високая

Посадка винограду «Різамат»

Сорт винограду Різамат опис фото відгуки

Багато садівників недооцінюють розміри кущів, які мають велику силу росту і потребують до 10 м вільного місця, і це згодом може викликати певні проблеми.

Необхідно заздалегідь при виборі місця посадки розрахувати вільний простір. Цьому сорту добре підходить одиночна посадка, віддалік від інших кущів.

Або садіть останнім у ряду, відступаючи до 5 метрів від попереднього куща. При посадці поблизу будов відступаємо від стіни хоча б метр. Надалі виконання цих нехитрих правил компенсується багатим урожаєм (див. Посадка винограду).

Обрізка та особливості поливу

Обрізаємо восени. Сорт любить запас деревини, тому лозу плодоношення обрізаємо на 15 - 20 очок, лозу заміщення 3-4 вічка (див. Формування та обрізка куща).

Навантаження куща 35-40 почок.

Низька морозостійкість вічок (-20 °С) вимагає обов'язкового укриття культури на зиму в широтах з низькими температурами (див. Укриття винограду на зиму).

Любить поливи після цвітіння та в період формування зав'язі (нестача вологи в цей час призводить до зменшення ягід та виникнення ознак горошення). Полив або дощі у період дозрівання призводить до зворотного результату – розтріскування ягід та втрати частини врожаю. За частого дощу забезпечте відтік води і хороше провітрювання кущів.

ВАЖЛИВО!

Урожай збираємо одразу ж після дозрівання. Перезрівання плодів супроводжується розтріскуванням та зміною смаку.

Обробка

Виноград Різамат опис фото

Виноград «Ризамат» не з тих сортів, які «посадив і забув», він вимагає постійного та грамотного догляду за собою (див. Календар догляду за виноградом).

Низька опірність борошнистій росі та оїдіуму вимагає від виноградаря своєчасної та правильної обробки від хвороб та шкідників.

Перша обробка - до цвітіння, друга – після та третя під час формування врожаю (липень). Не забуваємо обприскувати кущі пізньої осені та ранньою весною 3% розчином залізного та мідного купоросу в профілактичних цілях (див. Календар обробки винограду).

Ризамат позитивно реагує на своєчасні кореневі та позакореневі підживлення (див. Підживлення винограду) .

Не забуваємо про комплексний захист виноградника та грон від ос та птахів. Вішаємо пастки, знищуємо осині гнізда, натягуємо сітку і ставимо пугало (див. Захист винограду від ос та птахів).

Сподобалася стаття? Підписуйтесь на канал і розкажіть друзям.

Відгуки

У відгуках можна часто зустріти, що Ризамат застарілий, примхливий виноград, вимагає багато сил і часу у догляді.

Але з іншого боку, це багатий урожай, відмінні смакові якості, презентабельний та товарний вигляд. Недаремно його дегустаційний бал дорівнює 9,1.

Для отримання якісного результату необхідно працювати на будь-якому сорті. Ідеальних сортів ще не винайшли.

З упевненістю скажемо, що недоліки цього сорту з лишком перекриваються перевагами.

Задайте питання про виноград «Ризамат» іншим виноградарям у нашій групі в Фейсбук «Виноград-Виноград» - facebook.com/groups/840750949432929.