RU

Виноград кишмиш Сатурн: опис, фото та відгуки

Це безкістковий сорт селекції США. Виведений в штаті Арканзас у 1974 році.

Раннє-середнього терміну дозрівання, який становить 125-135 днів після початку розпускання бруньок на пагонах. Зазвичай, це кінець серпня.

Опис сорту

Виноград Сатурн опис сорту фото відгуки

Грона Сатурна невеликі, вагою 250 - 350 гр., середньої щільності, конічної форми. Плоди середньої величини, довгасті, вагою 3 – 5 гр. Забарвлення червоне.

М'якуш пружний, що легко з'їдається, цукристість соку 20 %. У плодах кісточки відсутні повністю, але є рудименти насіння, яке не відчувається при їжі.

Сорт радує своєю врожайністю, навіть у роки з несприятливими умовами давав середній урожай. Звичайна врожайність - вища за середню.

Цей безнасінний виноград стійкий до морозів, його стійкість - 23°С. У деяких джерелах вона заявлена до -26°С, але якщо є можливість, краще вкрити (див. Укриття винограду на зиму). Тож підходить для широкого районування України. Його плоди дозрівають, навіть якщо тепла влітку мало. У південних широтах нашої країни вирощується як невкривний.

В умовах Харківської області лоза встигає визріти, згодом легко вкорінюється навесні чубуками. винограду (див. Укорінення живців винограду).

Кишмиш Сатурн досить стійкий до грибкових захворювань, достатньо 2-х обробок (див. Календар обробок винограду ).

Кусти цього кишмишу середньосильні.

Саджанці винограду Сатурн висаджуємо на відстані 2 – 2,5 метри один від одного. Якщо дозволяють умови, відстань між кущами можна збільшити, але у розумних межах. Рослина завдяки такій посадці краще освітлюватиметься сонцем і провітрюватиметься. А це в свою чергу відіб'ється на врожаї, його якості та дозріванні, і хворіють кущі менше (див. Посадка винограду). Живець має хороші показники з укорінення.

Недоліки:

- якщо дощова погода – будьте готові до розтріскування ягід.

Сорт добре зберігається у сховищах з температурою не вище +2° С. За таких умов виноград залишається свіжим до 3 місяців (див. Зберігання ягід винограду).

Це виноград вирощується для вживання у свіжому вигляді, а також використовується для додавання у певних пропорціях при виготовленні вина з різних сортів винограду (купажу).

Селекція Арканзас, США
Сорт Безнасінний
Клас безнасінності I клас
Батьківська форма (Дунстан 210 x NY 45791)
Термін дозрівання 125-135 днів
Тип квітки Двостатева
Сила зростання Середня
Вага грона 250-350 г.
Вага ягоди 3-4 г.
Форма ягоди Подовжено-овальна
Смак ягоди Гармонійний
Колір ягоди Червоний
Стійкість до хвороб Вище середньої
Морозостійкість -23°С
Цукровість до %
Кислотність 6-7 г/л.
Транспортабельність Висока

Сподобалася стаття? Підписуйтесь на канал і розкажіть друзям.

Сорт винограду Сатурн опис фото відгуки