RU

Виноград кишмиш Велес: опис, фото та відгуки

Належить до класу безнасінних із надраннім терміном дозрівання ягід, не більше 100 днів.

Виноград рожевий мускатний, кишмиш Велес, призначений для вживання в сушеному та свіжому вигляді, для виробництва соків та вин.

Опис сорту

Виноград кишмиш Велес опис сорту фото відгуки

Грони цього сорту відрізняються гіллястістю і дуже великим розміром. Одне гроно може мати до 3 кг ваги.

Форма грон конічна або циліндрична. Може досягати близько 45 см завдовжки і 25 см завширшки.

Ягоди великі, овальні, красивого рожевого кольору, з янтарним відтінком. На вигляд прозорі, дуже гарні, вагою до 5 грамів.

Аромат плодів носить трохи виражені мускатні ноти. Завдяки відсутності насіння м'якуш дуже смачний та щільний. Шкірка практично не відчувається і непомітна при вживанні.

На пасинках, що рясно утворюються, на кущі до середини жовтня може дозріти додатковий урожай.

Квітки цього сорту обох статей, що означає самозапилювання навіть без допомоги бджіл. Наявність квіток такого виду підвищує шанси на зав'язування плодів та врожайність. Незважаючи на здатність до самозапилення, додаткові заходи для покращення зав'язей піднімають врожайність на 20%.

Кущі відрізняються високою врожайністю та здатністю сильно розростатися. За добрих погодних умов та завдяки другому пасинковому врожаю, з одного куща можна зняти від 30 кг зрілих плодів. А при правильному догляді цифри можуть бути ще більшими (див. Календар догляду за виноградом).

За рік лоза цього сорту може сформувати до 36 вічок.

Велес, як і багато сортів, не переносить рясних дощів та надлишку вологи у ґрунті. За таких умов ягоди неминуче розтріскуються і зовнішній вигляд псується. Зате в суху погоду грона, що дозріли, висять на кущі до 1,5 місяця, не падаючи і не перетворюючись на родзинки.

Розмір і вага ягід безкісткового винограду Велес, фото Цукровість соку безкісткового винограду Велес, фото

Морозостійкість винограду Велес знаходиться на середньому рівні. Бруньки здатні витримувати мороз до -21 °С (див. Укриття винограду на зиму).

Під час посадки необхідно забезпечити захищеність від північного вітру і доступ сонячних променів більшу частину дня. Щоб уникнути псування та розтріскування плодів, ґрунт не повинен бути болотистим.

Найкраще підійде піщаний суглинок з додаванням чорнозему. Відстань між кущами має бути не менше 1,5 метра. Якщо висадка проводиться вздовж стіни будівлі, то між стіною та кущем потрібно відступити близько 1 метра (див. Посадка винограду).

Полив куща не можна робити часто, але в період вегетації, розпускання квітів та наливання ягід поливу слід приділити особливу увагу. Обрізання винограду роблять, залишаючи 6-8 очок. І обов'язково вкривають його на зиму землею, на яку укладають вологостійкий матеріал.

Імунітет до мілдью та оідіуму у сорта дуже високий, близько 3,5–4 бали. Для запобігання захворюванню кущів проводяться профілактичні обприскування двічі за період дозрівання (див. Календар обробок винограду).

100% товарний сорт. У продаж йдуть не тільки ягоди, а й живці і саджанці винограду (див. Укорінення живців винограду.).

Селекція В.В. Загорулько, Украиїна
Сорт Безнасінний
Клас безнасінності IV клас
Батьківська форма (Софія x Русбол)
Термін дозрівання 100-105 днів
Тип квітки Двостатева
Сила зростання Сильнорослий
Вага грона 400-1500 г.
Вага ягоди 3-4 г.
Форма ягоди Овальна
Смак ягоди Мускатний
Колір ягоди Рожевий
Стійкість до хвороб 3,5-4 бали
Морозостійкість -21°С
Транспортабельність Висока

Сподобалася стаття? Підписуйтесь на канал і розкажіть друзям.

Купити саджанці винограду Велес в Україні фото

Купити саджанці винограду кишмиш Велес в Україні

Уточнюйте наявність саджанців, чубуків, замовте вирощування саджанців, що вегетують, за телефонами +38 (098) 67-933-67, +38 (066) 95-847-24 або напишіть на пошту [email protected]