Опис та фото морозостійких сортів винограду
У регіонах, де клімат не сприяє вирощуванню теплолюбних рослин, формується потреба у пристосованих та витривалих екземплярах. Тому при виборі сорту винограду все частіше нашу увагу привертають морозостійкі сорти винограду.
Толерантність до заморозків – об'єкт вивчення селекціонерів у різних країнах. Багато морозостійких сортів виведено в Україні та США – регіонах, де значні площі знаходяться в помірній кліматичній зоні, не особливо сприятливій для виноградарства.
Морозостійкість визначається здатністю живця розвивати пагони після проморозки. Сорти винограду селекції цих країн - "Альбіна", "Катавба", "Ла Кресент" - морозостійкі, після проморожування до вказаних в їх описі температур бруньки проростають у 90-100 % випадках.
Для північних зон актуальні ранні морозостійкі сорти винограду - Спартанець, Венера, Леон Мійо. За короткий період вегетації ягоди встигають визріти, а стійкість до морозів забезпечує «живучість» бруньок та нові пагони навесні.
Якщо Ви вирішили купити морозостійкі сорти винограду, рекомендуємо врахувати:
- заявлений рівень морозостійкості. Розкид градусів становить від -15°С до -35°С;
- середні та критичні погодні показники в районі обробітку;
- імовірний спосіб формування куща.
Вимога до морозостійкості особливо насущна, коли лоза використовується не тільки для плодоношення, але й для декорування ділянки. Для такої мети доцільно купити невкривні сорти винограду, в Україні є достатньо пропозицій купити «Джой», «Хоуп», «Юпітер», «Фейз». Вони підходять для формування штамбів на кшталт арки або перголи.
Важливо розуміти, що виноград морозостійкий не означає автоматично невкривний. Наприклад, сорти "Красень", "Каберне Юра", "Цитронний магарача" витримують до -25°С. На безвітряних сонячних місцях у південних областях деякі виноградарі лише пришпилюють лозу до землі. Але в Харкові ми їх вкриваємо, адже зими тут холодніші.
Найбільш морозостійкі сорти винограду виживають при -30°С («Леон мійо», «Луїза Свенсон») і навіть -39°С («Фронтіньяк Грі»), -27°С («Хоуп», «Джой»). Такі температури все рідше трапляються в Україні, а отже, можна не витрачати дорогоцінний час на їх укриття.
Сьогодні виноград можна купити без особливих проблем.
У нашому розпліднику Ви не тільки можете купити живці або саджанці неукривного винограду, ми надамо детальну консультацію щодо посадки, обрізування, загартовування лози.
Поняття зимостійкості винограду ширше, ніж морозостійкість.
Зимові місяці бувають не лише морозні, а й вітряні, безсніжні, з перепадами температур. Достроковий «плач» (весняний рух соку), вивітрювання вологи або навпаки, загнивання внаслідок підвищеної вологості не менш небезпечні вороги майбутнього врожаю.
Купити зимостійкий виноград краще у перевіреного постачальника. Наприклад, виноград «Венера» безнасінний зимостійкий ми культивуємо багато років, і приводів причепитися до нього сорт не давав, ми сміливо рекомендуємо його посадковий матеріал.
Сподобалася стаття? Підписуйтесь на канал та розкажіть друзям.