RU

Сорт винограду Луїза Свенсон: опис, фото та відгуки

Винний виноград Луїза Свенсон був названий на честь дружини американського оригінатора цього сорту, Елмера Свенсона.

Американський виноградар-ентузіаст проводив експерименти в селекції французьких гібридних форм винограду з дикими американськими видами, внаслідок чого було виведено ще кілька сильних стійких до морозу та хвороб сортів.

Опис

Технічний виноград Луїза Свенсон опис сорту фото відгуки Виноград для вина Луїза Свенсон розмір та вага ягід фото

Урожайний технічний сорт середнього терміну дозрівання. В кліматичних умовах Харківської області плоди можна збирати вже наприкінці серпня – на початку вересня.

Цей сорт адаптований для вирощування та розведення в не найсприятливіших умовах. Практично не вибагливий у догляді, але так само не буде зайвим приділити увагу своєчасному поливу. Адже при недостатньому зрошенні грунту плодам винограду проблематично повноцінно сформуватися і набрати необхідну кількість цукру (див. Календар догляду за виноградом).

Морозостійкість - витримує до -35 - 40 ◦С. Бруньки розпускаються трохи пізніше, ніж у більшості інших сортів, що зменшує ризик пошкодження квітневими заморозками.

Сорт винограду Луїза Свенсон не стійкий до антракнозу, до решти грибкових хвороб вважається стійким (див. Календар обробок винограду).

На лозах формуються щільні невеликі грона. Ягоди округлої форми, середні, біло-зеленого забарвлення. При помірній кислотності цукристість набирає до 20 %.

Під час виготовлення вин варто враховувати, що плоди винограду Луїзи Свенсон, у порівнянні з традиційними винними сортами, не надають особливого ізабельного або мускатного присмаку готовому напою. Тому найчастіше з цього сорту виробляють молоде столове вино. Також винороби воліють використовувати його в купажі або сепажі з іншими сортами.

Селекція США, Елмер Свенсон
Сорт Технічний
Батьківська форма (ES 2-3-17 x Кей Грей)
Термін дозрівання Середній
Тип квітки Двостатева
Сила зростання Середня
Вага грона 150-200 г.
Вага ягоди 1,5-2 г.
Форма ягоди Округла
Смак ягоди Гармонійний
Колір ягоди Солом'яно-жовтий
Стійкість до хвороб Підвищена стійкість,
крім антракнозу
Морозостійкість - 35-40° С
Цукровість 20-21 %
Кислотність 5-7 г/л.
Використовується для приготування Легких білих вин
з квітково-медовим ароматом

Сподобалася стаття? Підписуйтесь на канал і розкажіть друзям.

 Технічний виноград Луїза Свенсон цукристість соку фото

Відгуки про виноград Луїза Свенсон

Аркадій (Харківська обл.):

Виноград досить чутливий до посухи перші кілька років, важливо вчасно поливати, стежити, щоб добре укоренився. В іншому при догляді досить простий. Вино на смак виходить легке, ненав'язливе, особисто мені не вистачає в ньому солодощі, дало кислинку. А ось дружині припало до смаку. Можливо, рано зібрав, наступного сезону хочу протримати на лозах до кінця вересня, щоб якнайбільше набрав цукру.

Мирослав (м. Харків):

З трирічного куща у 2020 році зібрав близько 5 кг врожаю. Вино з винограду Луїза Свенсон у мене вийшло сухе, з ніжним фруктовим ароматом.

Інна (м. Полтава):

Щороку на початку вегетації обов'язково обробляю проти антракнозу, бо без профілактики листя часто і сильно ушкоджується. З підвищенням температури проблема зникає. Рівень цукру в соку варіює залежно від навантаження, температури та місця розташування. На сонці максимально набирав до 26%.

Наявність посадкового матеріалу уточніть у каталозі сайту за посиланням https://vinograd-loza.com/katalog-sortiv-vinogradu

При покупці саджанців та чубуків сорту винограду Луїза Свенсон Ви можете розраховувати не тільки на якісний матеріал, але й на професійну консультацію з догляду та посадки. Для цього Вам необхідно лише зв'язатися з нами через контакти вказані на сайті vinograd-loza.com зручним для Вас способом.