RU

Виноград кишмиш Фейз сідліс: опис сорту, фото та відгуки

Сорт винограду Faith seedless є наслідком складної роботи американських селекціонерів, вчених Арканзаського Університету. За основу було взято Безнасінній сорт Юпітер.

Виноград Фейз: опис та характеристики сорту

Виноград кишмиш Фейз опис сорти фото відгуки Сорт винограду Фейз сідліс опис сорту фото відгуки

Виноград кишмиш Фейз – це синій Безнасінній сорт. Він хороший тим, що дозріває досить рано, його плодами можна ласувати вже на початку серпня.

Грони невеликого розміру, середньої щільності або пухкі, конічної форми. В середньому, одна грона важить близько 300-350 грам.

Ягоди овальної форми, подовжені, темно-синього, майже чорного кольору, з легким нальотом. Вага однієї – близько 4-5 грам.

М'якуш має щільну структуру, малосоковитий, без слизу, шкірка також щільна, але легко з'їдається. Кісточка м'яка, порожня і непомітна при надкушуванні.

Має приємний нейтральний солодкуватий смак, іноді з легким ароматом фруктів.

Хоча він і створений за участю V. labrusca, але не має характерного "лабрускового" присмаку. Підходить для вживання в свіжому вигляді і дуже хороший для сушіння.

Виноград кишмиш Фейз розмір та вага ягід фото Сорт винограду Фейз сідліс цукристість соку фото

Цукровість соку - 19,4 г/100 см3, кислотність - 6,3 г/дм3.

Кущі мають силу зростання вище середнього. Охоче утворює пасинки, які здатні плодоносити.

Висаджувати саджанці винограду Фейз слід на відстані 2-2,5 метра один від одного (див. Посадка винограду). Плодоносить рясно, дає незмінно добрий врожай. Зрілі грона можуть довго залишатися на лозі і не втрачати своїх якостей.

Цей сорт мало схильний до грибних захворювань, але без обробки не обійтися. Для профілактики рекомендується обробляти кущі мінімальну кількість разів, це 2 - 3 обробки за сезон (див. Календар обробок винограду).

Фейз сідліс вважається морозостійким сортом та добре переносить заморозки до -26°С. Добре росте і дає багатий врожай навіть у регіонах із прохолодним кліматом.

За рахунок густини ягід добре переносить транспортування, не втрачаючи товарного вигляду. Ягоди не розтріскуються і не обсипаються.

Селекція Арканзас США
Сорт Безнасінний
Клас безнасінності II клас
Батьківська форма (Ark 1962 х Юпітер)
Термін дозрівання 115-125 днів
Тип квітки Двостатева
Сила зростання Сильнорослий
Вага грона 200-300 г.
Вага ягоди 3-4 г.
Форма ягоди Подовжено-овальна
Смак ягоди Гармонійний
Колір ягоди Темно-синій
Стійкість до хвороб Висока
Морозостійкість -26°С
Цукровість 19-20 %
Кислотність 6-6,5 г/л.
Транспортабельність Висока

Догляд:

Якщо ви вирішили купити саджанці винограду, то придивіться до сорту кишмиш Фейз. Для нього рекомендується вибрати місце на сонячній стороні ділянки.

Виноградному кущу необхідне своєчасне обрізування. Це потрібно для циркуляції повітря та доступу сонячних променів до грон (див. Формування та обрізка куща).

Крім того, ставтеся розумно до нормування врожаю, особливо в перші роки, поки кущ не набере сили, щоб не перевантажувати великою кількістю грон. В іншому випадку отримаєте затягування термінів дозрівання та погане визрівання лози.

Поливають кущі в міру підсихання ґрунту, але важливо запам'ятати, що не можна виробляти полив під час цвітіння, можуть опасти квіти і в результаті високий ризик залишитися без урожаю (див. Календар догляду за виноградом).

Переваги:

  • раннє дозрівання;
  • висока врожайність;
  • морозостійкість;
  • висока стійкість до грибкових хвороб;
  • добре переносить транспортування та зберігання.

Сподобалася стаття? Підписуйтесь на канал і розкажіть друзям.

Виноград кишмиш Фейз на арці фото

Виноград кишмиш Фейз, відгуки:

Олексій:

Посадив на ділянці в Харкові, росте вже 4 роки, задоволений, врожай добрий. Незважаючи на те, що заявлена морозостійкість, про всяк випадок укриваю на зиму. Сподобався тим, що не розтріскуються ягоди і немає присмаку лабруски.

Леонід:

Достигає в середині серпня разом з Юпітером, але шкірка тонша, а м'якуш солодший. Коли трохи повисить, набирає цукор і зникає терпкість зі смаку шкірки.

Квітковий аромат у смаку ягід «Фейза» приваблює не лише покупців, а й ос, потрібний захист мішечками чи сіткою.

Рудименти практично не відчуваються.

Сила зростання середня, росте на арці. Нерідко на пагін видає 2-3 грона, іноді 4.

Перший рік укривав, зараз ні.

З 3-х річного зняв трохи більше 12 кг.

Ярослава:

Одного разу на фото у друзів ми з чоловіком помітили акуратні грона винограду Фейз сідліс, розпитали, та вирішили посадити у себе на арці. Відмінний безкістковий сорт, дітям сподобався. Врожаю вистачає і поїсти, і рідню почастувати, ще й засушили трохи.

Іван:

Давно хотів купити виноград Фейз сідліс, придивлявся до нього. Днями побачив у сусіда, подивився, спробував, братиму.