RU

Виноград кишмиш Джой: опис сорту, фото та відгуки

Виноград кишмиш Джой опис сорту фото відгуки

Американський безнасіневий сорт винограду Джой був отриманий складним міжвидовим схрещуванням Арканзаським університетом. Схрещування відбувалося двома сортами Ark 1919, Ark 1908.

Ранньо-середній за термінами виноград Джой Сідліс в умовах Харкова та центральної частини України, набирає товарні характеристики наприкінці серпня. До середини вересня грона висять у відмінному стані, продовжують набирати цукор, деякі ягоди на цей момент можуть заізюмітися.

Joy seedless – опис сорту

Сила зростання у кущів заявлена середня, але при формуванні на арку показує себе як сильний.

Міжвузли середні та довгі, можуть досягати 16 см і більше. Товщина лози - до 12 мм, на 100 % визріла лоза буває і товщою.

У кореневласних кущів зростання швидке і потужне.

Структура грон пухка, конічна, циліндрична, з крилом або без крила. Вага більшості з них становить від 250 до 350 г. Ягоди в гроні рухливі, темно-синього кольору при повному дозріванні, овальної форми. Вага кожної – від 3 г.

Сорт винограду Джой, згідно з фото та описом вчених Арканзаського університету, характеризується другим класом безнасінності. У розрізі можна побачити рудимент кісточки, але при їді вона не відчувається.

У гармонійному смаку та ароматі чути виразні фруктові тони. Цукровість на момент повної зрілості сягає 20-21%, кислотність при цьому не перевищує показників у 6-7.

На сторінці нашого сайту vinograd-loza.com ви можете уточнити наявність та купити саджанець кишмиш Джой в Україні.

Морозостійкість кишмишу знаходиться в районі -25-26 градусів, можна не вкривати на зиму. Але якщо побоюєтеся за цілісність бруньок, пригніть рукави до землі та вкрийте молоду лозу щільним агроволокном або іншим аналогічним матеріалом (див. Укриття винограду на зиму).

З огляду на підвищену морозостійкість, є успішні приклади арочного формування (див. Формування та обрізка куща).

Обрізання проводимо на 8-10 нирок.

Квітка Джоя обох статей, з високою стійкістю до обсипання.

Врожайність та транспортабельність висока.

На кожній плодовій лозі зав'язується від 2 до 4 грон, але рекомендується не перевантажувати - 2 грон на дорослому кущі буде достатньо.

Якщо ви вирішили купити кишмиш Джой, пам'ятайте, щоб забезпечити стабільно високий урожай, після початку вегетації проведіть 3 базові обробки фунгіцидами за сезон (див. Календар обробок винограду) і не забувайте про полив (див. Календар догляду за виноградом).

Сподобалася стаття? Підписуйтесь на канал та розкажіть друзям.

Селекція Арканзас США
Сорт Безнасінний
Клас безнасінності II клас
Батьківська форма (Ark 1919 та Ark 1908)
Термін дозрівання 125-135 днів
Тип квітки Двостатева
Сила зростання Середньо-сильний
Вага грона 250-350 г.
Вага ягоди 3-4 г.
Форма ягоди Подовжено-овальна
Смак ягоди Гармонійний
Колір ягоди Темно-синій
Стійкість до хвороб Високий
Морозостійкість -25°С
Цукровість 20-21 %
Кислотність 6-7 г/л.
Транспортабельність Висока

Виноград «Джой» відгуки

Сергій (м. Харків):

На моїй ділянці є «Хоуп», «Фейз» та «Джой», в американську четвірку не вистачає лише «Грейтітюда». Планую посадити цього року.

На мене, Джой сідліс найсмачніший із трійці американців. Тонка шкірка, фруктові тони, відсутність лабруски. У ягідках зустрічалися рудименти, але смаку не псують і не відчуваються при їжі.

У дружини раніше в улюбленцях був кишмиш Юпітер, після початку плодоношення Джой його витіснив.

Кілька грон залишив повисіти після дозрівання місяць. Зняв у вересні, у смаку з'явився легкий лабрусковий тон. На власному корінні сила росту виноградного куща велика. Пагін видає по 2 – 4 грона.

Поруч під дозрівання кущ Кодрянки оідіум на ягоді підхопив, помітив не відразу, а коли побачив, думав і Джою дістанеться. Нічого. Виправдав себе як підвищено стійкий.

З куща, якому 3 роки зняв 12 кг.

Анатолій (Черкаська обл., Уманський р-он)

Після того, як пройшли зливи, м'якуш став соковитішим вдвічі, але зовсім не рідкий. При цьому врожайність на висоті і без тріску.