RU

Виноград Каберне Дорса: опис сорту, фото та відгуки

Технічний виноград Каберне Дорса опис сорту фото відгуки Виноград для вина Каберне Дорса опис сорту фото

Каберне Дорса – темний сорт винограду, отриманий селекціонерами Німеччини у Вайнсберзі у 1971 році.

Спочатку в батьках були заявлені Дорнфелдер та Каберне Совіньйон, однак у 2012 році селекціонерами Державного навчального та дослідного центру виноградарства та плодівництва Німеччини були опубліковані нові результати досліджень ДНК свого сорту, де йдеться про те, що спочатку був використаний пилок винограду Блауфранкіш та Дорнфелдер.

Опис сорту

Cabernet Dorsa – технічний виноград середнього терміну дозрівання, що використовується для отримання червоних вин з можливістю багаторічної витримки у дубових бочках. У смаку вина відчуваються фруктові нотки із ароматом чорної смородини.

Технічний виноград Каберне Дорса розмір та вага ягід фото Виноград для вина Каберне Дорса цукристість соку фото

Сила зростання – середня, пасинків утворює мало.

Грони пухкі. Вагою 150-200 г. Ягоди невеликі 1,5-2 г і округлі за формою, практично чорного кольору.

У зарубіжних джерелах зустрічається інформація про те, що виноградна лоза Каберне Дорса сприйнятлива до хибної борошнистої роси. Однак з особистого досвіду спостережень за цим сортом можу сказати, що при стандартних трьох обробках досі проблем з мілдью не було. (див. Календар обробок винограду)

Урожайність середня. У нашій колекції vinograd-loza.com Каберне Дорса з 2019 року, а в 2021 отримано сигнальний урожай (4 гроздочки), цукронакопичення в районі 20 Brix, подивимося як покаже себе з віком та набором деревини.

Погони досить тонкі, але добре і рано визрівають. Саджанці невибагливі у догляді (див. Посадка винограду), лоза легко укорінюється. (див. Укорінення живців винограду)

Селекція Вейнсберг, Німеччина
Сорт Технічний
Батьківська форма Блауфранкіш х Дорнфелдер
Строк дозрівання Середній
Тип квітки Двостатевий
Сила зростання Середня
Вага грона 100-200 г.
Вага ягоди 1,5-2 г.
Форма ягоди Округла
Смак ягоди Фруктовий
Колір ягоди Синувато-чорний
Стійкість до хвороб Середня
Морозостійкість -25° С
Цукровість 19-23 %
Кислотність 6-7 г/л.
Використовується для приготування Столових та десертних вин

Сподобалася стаття? Підписуйтесь на канал і розкажіть друзям.

Виноград Каберне Дорса відгуки:

Руслан (Харків):

Ділюся першими результатами. Бурхливе бродіння позаду, зараз, зважаючи на все, йде яблучно-молочне. Про смак говорити рано, але фруктовий аромат чути чітко. Схожий на смак Каберне совіньйон, але в лайтовій версії (м'якше). Висновки робити рано, але сорт цікавий.

Іван Петрович (Миколаїв):

Посадка через 1 метр, формування - два плечі з петлею, на 10 пагонів, на пагін по грону. Можливості поливу немає. Годую по листку хелатами та восени під корінь.

Якщо казати про вино, Каберне Дорса мені подобається більше, ніж Кортіс.

Світлана Анатоліївна (Київська область):

Каберне Дорса простий у догляді, немає бурхливого зростання пасинків, що тішить. Цукор набирає чудово. Проблем із хворобами поки що не було. Вино легке з фруктовим ароматом, чути аромат смородини. Чудовий колір. Для проби поставили частину у дубі. Подивимося результат і вирішимо, чи варто збільшувати посадки.

Якщо Вас зацікавив Каберне Дорса, на нашому сайті Ви можете купити саджанці та чубуки винограду, уточнити їх наявність, та отримати консультацію!

Обговорюємо плюси та мінуси винограду «Каберне Дорса», особливості проростання на різних ґрунтах інших регіонах України у групі Фейсбуку «Виноград-виноград» - https://www.facebook.com/groups/840750949432929/

Виноград Каберне Дорса відео

Будьте в курсі нових відео на каналі «Vinogradnaya loza» - youtube.com/channel/UCzNG2vucqk6HnFxwHUUySuw.