RU

Виноград Каберне Юра: опис сорту, фото та відгуки

Швейцарський селекціонер В. Блаттнер, схрестивши виноград Медіна та досить стійкого донора Каберне північний, створив вдалий технічний виноград – Каберне Юра.

Опис сорту

 Технічний виноград Каберне Юра опис сорту фото відгуки Виноград для вина Каберне Юра опис сорту фото

Червоний технічний виноград, середнього терміну дозрівання, відрізняється високою стійкістю до сірої гнилі та мілдью, так само гідно переносить оідіум. (див. Календар обробок винограду)

Циліндричні грона Каберне Юра середньої щільності досягають до 300 г ваги, соковиті круглі ягоди винограду, темно-синього забарвлення, наповнені фруктовим смаком. Шкірка щільна в міру.

Каберне Юра запозичив у свого «батька» відмінні виноробні характеристики. Напій хоч і виходить схожим на той, що виходить з Каберне Совіньйон, все ж має власні індивідуальні риси.

За відгуками, вино з винограду Каберне Юра завойовує високу дегустаційну оцінку. У келиху гармонує приємний присмак лісових ягід з нотками ожини та має глибокий бордовий колір з фіолетовим відтінком.

Технічний виноград Каберне Юра розмір та вага ягід фото Виноград для вина Каберне Юра цукристість соку фото

У виробництві вина важливо враховувати ступінь зрілості ягід, від цього залежить як смакові якості, так і показники кислотності та танінів.

Збирати врожай Каберне Юра бажано у теплу суху погоду, а плоди винограду варто переробити протягом двох діб після збирання. Мити їх не рекомендуємо, адже процес бродіння залежить від білого дріжджового нальоту. Якщо ж проблеми з бродінням таки виникнуть, додавання невеликої кількості чорних немитих родзинок зможуть виправити ситуацію.

Використовувати у приготуванні винних напоїв ягоди, що впали на землю небажано, це може зіпсувати смак.

Підготовляючи кущі до зими, варто враховувати кліматичні особливості місцевості. Цей сорт витримує до -23…-25◦ морозу, тому в умовах Харківської області, наприклад, укриття виноградної лози на зиму бажано.

Селекція Швейцарія
Сорт Технічний
Батьківська форма Медіна × Каберне північний
Термін дозрівання 135-145 днів
Тип квітки Двостатевий
Сила зростання Середня
Вага грона 200-300 г.
Вага ягоди 1,5-2 г.
Форма ягоди Округла
Смак ягоди Гармонійний з ароматом ожини
Колір ягоди Синувато-чорний
Стійкість до хвороб Високостійкий до мілдью та сірої гнилі
середньостійкий до оідіуму
Морозостійкість -25° С
Цукровість 19-23 %
Кислотність 6-7 г/л.
Використовується для приготування Столових та десертних вин

Сподобалася стаття? Підписуйтесь на канал і розкажіть друзям.

Виноград Каберне Юра відгуки:

Валентина (Суми):

Для виробництва вина в домашніх умовах Каберне Юра один із найкращих технічних сортів винограду! Напій, що вийшов, більш ніж задоволені, виноградно-ожиновий присмак з цікавим відтінком, ароматний. Проживаю у м. Суми, за двох стандартних обробок цього року не хворів. Планую збільшити посадки.

Тимофій:

Гарне визрівання лози, не болюче. Цукровість близько 25 % при помірній кислотності, гідний сорт, як на мене. Вино з нього ще не робив скільки вирощую, завжди просто з'їдаємо.

Якщо Вас зацікавив Каберне Юра, на нашому сайті Ви можете купити саджанці та чубуки винограду, уточнити їх наявність та отримати консультацію!

Для обговорення плюсів та мінусів винограду «Каберне Юра», а також особливостей поведінки на різних ґрунтах в інших регіонах України приєднуйтесь до нашої групи у Фейсбук «Виноград-виноград» - https://www.facebook.com/groups/840750949432929 /

Сорт винного винограду Каберне Юра формування та навантаження куща фото