Опис та фото білих (жовто-зелених) сортів винограду
Назва «білий» для винограду є відносною. До світлих відносять сорти, ягоди яких у процесі дозрівання набувають відтінків від салатового до засмагло-коричневого. А білястий восковий наліт пруїну на світлих ягодах справді створює ефект білизни.
Залежно від переважаючого відтінку розрізняють зелений та жовтий виноград, відмінності між ними помітні на фото вище. Порівняйте, наприклад, бурштиновий колір ягід винограду сортів «Аксинья» або «Благовест», і такий сорт зеленого винограду як «Прайм Сідліс» або «Новий подарунок Запоріжжю». Шкірка, що йде в зелень, зустрічається рідше, ніж жовтувато-золотиста, що ніби відображає сонячне світло.
Види зеленого та жовтого винограду включають столові, технічні та кишмишні (безнасінні) сорти:
- представлені в каталозі нашого сайту vinograd-loza.com виноробні екземпляри відрізняються невеликими округлими ароматними ягідками з кислинкою. Це робить їх чудовим матеріалом для створення десертних вин (на базі цукристого «Цитронного магарача»), легких вин з тонким букетом (із менш цукрових «Йоханітера» та «Діамант»), а також для різних купажних смакових експериментів;
- столові зелені та жовті сорти винограду відрізняються ягодами від світло-зеленого до медового кольору середнього та великого розміру: на фото дозрілих грон «Нового подарунка Запоріжжя» або «Ландиш» видно, що плоди можуть виростати до 3,5-4,5 см і наливатися до 20-25 г. Шкірка, як правило, не дуже товста, їстівна;
- назва кишмиш вже стала груповою, що поєднує сорти різного забарвлення, у тому числі і зеленого винограду, відмінною особливістю яких є відсутність кісточок. Ми пропонуємо понад десяток світлих кишмишів, серед яких є морозостійкий жовто-зелений ранній виноград «Спартанець» та «Русбол» та ранньо-середній «Хоуп». Інші кишмиші менш стійкі до морозу і потребують зимового укриття.
Деякі сорти (наприклад «Талісман») не тільки порадують любителів смачненького, а й чудово підходять для дизайнерського оформлення території. Довга потужна лоза швидко обплітає арки та альтанки, листя різьбленим візерунком притіняє двір від палючого сонця. Зелений з жовтизною виноград виглядає благородно, проте ні колір картинки, ні опис не відображають всієї краси плодів, що визріли, а скупі слова «солодкий» і «ароматний» не дадуть відчути в роті їх вишуканий смак.
Білоягідні сорти численні та різноманітні як за призначенням, так і за строками дозрівання:
- Виноград "Июльский білий", "Лора", "Аксінья" - надранній, дає врожай через 90-115 днів після пробудження вічок;
- «Аркадія», «Продюсер» - чудовий білий ранній виноград, що дозріває за 115-125 днів;
- «Біонту» відноситься до середньопізніх, визрівання триває до 130-140 днів.
Виноград із зеленими ягодами може здаватися недозрілим, проте для окремих сортів це враження оманливе. Наприклад, виноград «Ананасний» у зрілому стані зелений, круглий, не дуже великий, але при цьому солодкий (до 19% цукру) і дає врожай за умов східної частини України на початок серпня. Поєднання цукру, кислотності та ароматичних якостей робить його універсальним – смачним у свіжому вигляді та придатним для виноробства.
Жовті сорти винограду частіше «отримують засмагу», що може як прикрасити грона (див. фото «Верона»), так і трохи зіпсувати їхню товарність («Антоній великий»). «Винний» виноград засмаглістю не зіпсувати: жовтий до янтарного кольору ягід, мускат в смаку грає головну роль у народженні гарного і ароматного вина.
Сподобалася стаття? Підписуйтесь на канал і розкажіть друзям.
У нас вирощується понад 30 столових та технічних сортів білого винограду, фото та детальний опис яких можна знайти у каталозі - vinograd-loza.com/katalog-sortiv-vinogradu. Серед них обов'язково знайдеться відповідний для Вашого виноградника та Вашої душі.