RU

Виноград кишмиш Хімрод: опис, фото та відгуки

Опис сорту

Виноград кишмиш Хімрод опис сорту фото відгуки

Європейсько-американська гібридна форма.

Охарактеризую цей сорт як високостійкий до грибкових захворювань. Двох обробок антигрибковими препаратами протягом літа (перший до цвітіння, другий – після) буде достатньо (див. Календар обробки винограду).

Заявлена морозостійкість до -22°С занижена, цей сорт легко переносить наші зими. Виноград можна не вкривати, а просто зняти зі шпалери та покласти на землю.

Термін дозрівання в наших широтах становить 95-100 днів.

Цей гібрид винограду формує середньосильні кущі. Садити саджанці рекомендується на відстані не менше 2,5-3 м (див. Посадка винограду) . Живці мають хороші показники з укорінення (див. Вкорінення живців винограду).

Грони Хімроду пухкі, вагою 200-400 гр. Плоди овальної форми, дрібні, блідо-жовті. М'якуш соковитий і таючий, з легким сунично-ананасовим відтінком.

З огляду на свій досвід роботи з цим сортом не рекомендую виноградарям обробку гібереліном, як зазначено в інших статтях про цей сорт.

Бо на збільшення розмірів плодів це суттєво не впливає, а сам по собі невеликий термін зберігання цього винограду ще зменшиться.

Кишмиш Хімрод використовується для приготування білих вин. Буде чудовим доповненням до Вашого столу у свіжому вигляді. А взимку порадує у вигляді сушених ягід (родзинок).

Задайте питання про виноград «Хімрод» іншим виноградарям у нашій групі у Фейсбук «Виноград-Виноград» - facebook.com/groups/840750949432929.

Селекція Корнельський університет, США
Сорт Безнасінний
Клас безнасінності II клас
Батьківська форма (Онтаріо x Кишмиш білий)
Термін дозрівання 125-135 днів
Тип квітки Двостатева
Сила зростання Середньо-сильна
Вага грона 200-400 г.
Вага ягоди 3-4 г.
Форма ягоди Овальна
Смак ягоди Фруктовий
Колір ягоди Блідо-жовтий
Стійкість до хвороб Вище середньої
Морозостійкість -22°С
Транспортабельність Висока

Сподобалася стаття? Підписуйтесь на канал і розкажіть друзям.