RU

Виноград Благовест: опис, фото та відгуки

Це гібрид, отриманий селекціонером-любителем Крайновим В.М. шляхом схрещування сортів Талісман та Кішмиш лучистий.

Опис сорту

Виноград Благовест опис сорту фото відгуки

Благовест морозостійкий сорт, невибагливий у виборі ґрунту.

Грона красиві конічніа або циліндричніа, великого розміру, вагою в середньому 600 – 900 г, деякі грона досягають 1 кг.

Самі ягоди теж великі 7 – 10 гр, овальні, білого кольору. Після дозрівання на сонці набувають бурштинового кольору. М'якуш м'ясисто-соковитої консистенції з мускатним ароматом.

Шкірка тонка, не відчувається при вживанні. Ягоди вираженого солодкого смаку, цукристість 19-22%, сік кислотністю 6-8 г/л.

Благовест – це ранній сорт винограду, який плодоносити починає на третій рік. Цвіте на початку червня.

Виноград дозріває за 110 – 120 днів до середини серпня. Кущі вищі за середню силу зростання, високу врожайність. Можливе плодоношення на пасинках. Врожайність сорту 15 кг з куща та більше.

Сорт зазнає ураження виноградною філоксерою, ушкоджуваність осами - середня (див. Захист винограду від ос та птахів).

Сорт Благовест стійкий до хибної борошнистої роси – мілдью. Сіра гниль на кущах винограду з'являється тільки осінню, це не псує врожай, а при сприятливій погоді покращує смак виноградного соку. Стійкість до оідіуму середня, бажано проведення декількох обробок у сезон (див. Календар обробок винограду).

Витримує морози до – 23 °С. За більш низьких температур рекомендується вкривати кущі. Укриття слід проводити в кінці жовтня - початку листопада, до настання морозів, або відразу після перших легких заморозків (після "загартування") (див. Укриття винограду на зиму).

Черенки сорту добре укорінюються (див. Укорінення живців винограду). Саджанці висаджуємо через 2,5 м (див. Посадка винограду).

Для того щоб грона вийшли щільні, рекомендується більш коротке обрізання. Якщо потрібно стимулювати зростання пагонів, рекомендується обробка гіберелінами – природним фітогормоном. Залишається по 3 – 4 суцвіття на побіг. Зайві суцвіття видаляються.

Принадно отримати врожай побільше, але сорт боїться перевантаження. Потрібно обов'язково формувати кущ. Навантаження 35 – 45 очок і 25 – 30 молодих зелених пагонів на кущ. Якщо кущ перевантажений, то в результаті відбувається подрібнення ягід (див. Формування та обрізка куща).

Обрізка проводиться восени.

Сорти цього винограду вимагають своєчасного поливу, підживлення органічними та мінеральними добривами. Перше підживлення зробіть під час посадки. Наступну перед цвітінням, разом з азотними та органічними добривами. Після збору врожаю внесіть суперфосфат та солі калію (див. Підживлення винограду ).

Результат не змусить Вас чекати.

Селекція Крайнов В.М.
Сорт Столовий
Батьківська форма (Талісман х Кішміш Лучистий)
Термін дозрівання 110-120 днів
Тип квітки Двостатевий
Сила зростання Вище середньої
Вага грона 600-900 г.
Вага ягоди 7-10 г.
Форма ягоди Овальна
Смак ягоди Мускатний
Колір ягоди Від зеленого до жовтого
Стійкість до хвороб Оідіум, мілдью - 3,5-4
Філлоксера - нестійкий
Морозостійкість -23°С
Цукровість до 22%
Кислотність 6-8г/л.
Товарність Висока

Сподобалась стаття? Підписуйтесь на канал і розкажіть друзям.

Задайте питання про виноград «Благовест» іншим учасникам нашої групи у Фейсбук «Виноград-Виноград» - facebook.com/groups/840750949432929.