RU

Виноград Прима України: опис сорту, фото, відгуки

Зміст статті:

 • Характеристика
 • Догляд
 • Переваги
 • Недоліки
 • Відгуки

Виноград Прима України вважається одним із самих невибагливих сортів, що виділяє його серед інших. Відмінною рисою сорту є чудові адаптаційні властивості.

Виноград Прима України, характеристика

Виноград Прима України опис фото

Цей сорт винограду під час селекційних робіт отримав український селекціонер В. Н. Плясунов, схрестивши Низину та Золотинку. В результаті вийшов ранній (90-95 днів) сильнорослий кущ з високим визріванням лози (не менше 80%).

Грони у Прими відносно великі, можуть досягати 40 см, форма-конічна. Світло-зелені ягоди радують своїми розмірами, вага однієї варіюється від 10 до 15 грамів.

М'якуш соковитий і хрумкий, мускатний на смак, з легким цитрусовим ароматом. Ягоди міцно тримаються на плодоніжці, тому виноград цього сорту можна сміливо перевозити.

Варто зазначити, що виноград Прима України здатний дозрівати в ящиках, якщо зрізати грона недозрілими.

Цей виноград відрізняється великим накопиченням цукру, при кліматі Харкова сягає 20%. Прима України стійка до морозу (витримує до -25 градусів), але в таких регіонах як Полтава, Луганськ, Сума не зайвим буде вкрити на зиму, хоча б легким укриттям.

Щодо захворювань, стійкість Прими України до оідіуму та мілдью вищі за середню, а це означає, що необхідні як мінімум 2-3 профілактичні обробки (див. Календар обробки винограду). До того ж сорт не цікавить ос, що полегшить профілактику.

Опис сорту

Селекція В.М. Плясунов, Україна
Сорт Столовий
Батьківська форма (Низина х Золотинка)
Квітка Двостатева
Термін дозрівання 90-95 днів
Сила зростання Сильнорослий
Вага грона до 1,5 кг.
Вага ягоди 10-15 г.
Форма ягоди Оригінальної форми,
нагадує гарбуз
Смак ягоди Мускатний з цитронними тонами
Колір ягоди Жовтий
Стійкість до хвороб Вище середньої
Морозостійкість -25°С
Цукровість до 25%
Врожайність Висока
Товарність Висока

Виноград Прима України догляд

Оскільки кущі винограду Прима України невибагливий до умов, з вирощуванням цього виду може впоратися навіть садівник-початківець.

Як інші сорти, Приму рекомендується висаджувати на рівній поверхні, по максимуму виключаючи протяги. Рекомендується висаджувати цей вид у весняний період, але осіння посадка теж прийнятна (див. Посадка винограду).

Догляд, як завжди, полягає в регулярному поливі, позбавленні бур'янів, профілактики. Також радимо зробити мульчування ґрунту, щоб забезпечити рівномірний розподіл вологи та виключити пересихання ґрунту (див. Календар догляду за виноградом).

Через велику врожайність, виноград Прима України необхідно нормувати, щоб не допустити погіршення якості ягід та зсуву термінів дозрівання, також необхідне обрізання лози, щоб позбавити кущ тонких, слабких і хворих пагонів (див. Формування та обрізка куща).

Позитивні якості:

 • Висока врожайність
 • Низька схильність до захворювань
 • Ягоди відмінно переносять транспортування, не тріскаються, за правильних умов довго зберігають смакові якості
 • Соковиті ягоди з приємним смаком

Наявність посадкового матеріалу уточніть у каталозі сайту за посиланням https://vinograd-loza.com/katalog-sortiv-vinogradu.

Недоліки:

 • Схильність до сірої гнилі
 • Схильність до перевантажень

Сподобалась стаття? Підписуйтесь на канал і розкажіть друзям.

Виноград «Прима України»: відгуки

Олександр:

Перший врожай зрізали 26 липня, ягода вже стала жовто-рожевою на сонці. Грона від 400 до 700 г. Смак чудовий.

Наталія:

Грони вийшли невеликі, але ягоди великі. Приємний смак та цікавий колір. Як для себе, то найкращого і не треба. Але над розміром потрібно працювати.

Микола:

Сусіди порадили купити саджанці винограду Прима України. На смак дуже сподобався. Але оідіум у наявності присутній, на лозі небагато, минулого сезону також було, зате з мілдю нормально поки що.

Виноград «Прима України» фото

Виноград Прима України опис сорту фото відгуки
Сорт винограду Прима України фото та опис
Сорт винограду Прима України купити саджанці в Україні фото

Обговорюйте виноград «Прима України» у нашій групі Фейсбук «Виноград-Виноград» - facebook.com/groups/840750949432929.