Опис та фото сортів винограду української селекції
Українські сорти та гібридні форми винограду, виведені у науково-дослідних інститутах та на ділянках українських селекціонерів, завоювали любов і виноградарів-аматорів, і споживачів.
Виноград української наукової селекції
є результатом багаторічної клопіткої роботи провідних українських інститутів виноградарства та виноробства. Близько десяти років може відокремлювати момент реєстрації нового сорту від початку досліджень. Жорсткі методики відбору, орієнтованість на стійкість до хвороб, можливість застосування агротехнологій у промислових масштабах, транспортабельність відсувають на другий план зовнішній вигляд. Однак зареєстровані сорти мають відмінні характеристики та високі гарантії гарного результату.
На сорти українського ІВІВ ім. В.Є. Таїрова зареєстровано понад 40 патентів
В нашій колекції можна придбати посадковий матеріал таких українських сортів столового винограду як Аркадія (зелено-жовтий, ранній), Оригінал рожевий (середнього терміну дозрівання), Одеський сувенір (чорний, що дозріває за 140-145 днів, придатний для виноробства).
Виноград «Голубок» порадує знавців у створенні вина. Смакові відтінки маку та смородини додадуть хмільному напою неповторного букету.
Сорти Інституту виноградарства і виноробства "Магарач"
переважно технічні, Україна створила у рамках установи окрему лабораторію для вдосконалення технологій створення нових марок вина.
Під час селекції «винного» винограду важливо бути досвідченим не лише у вирощуванні винограду, а й у виноробстві. Правильний баланс цукрів і кислот, період збирання, штам дріжджів та інші фактори потрібно врахувати, вивчити, випробувати, щоб одержати гідний сорт винограду. Це не тільки знання, а й час, якого немає у любителя.
Але зате, який виходить результат! Сорти винограду, отримані українськими селекціонерами, підкорюють найкритичніших експертів.
Виноград «Цитронний магарача» - лауреат міжнародних премій, джерело високоякісного винного матеріалу, з яким і в домашніх умовах можна досягти благородного смаку марочного вина.
Добре вино виходить і з винограду української селекції «Красень». Його невеликі темні ягідки смачні і свіжі і у родзинках.
Випробуванням, просуванням, а також виведенням власних сортів та гібридних форм займаються ВВ "Виноградна еліта" та НВФ "Ампелос", Україна цінує їх досягнення. Особисто нас «Гурзуфський рожевий» та «Олег» порадували врожайністю та ароматом вина.
Свої формули успіху шукають і народні селекціонери виноградарі України.
Вони працюють головним чином зі столовими сортами, для яких ключові фактори – зовнішній вигляд (колір та розмір ягід, акуратність грона), стійкість до хвороб та транспортабельність.
Активну селекційну діяльність веде у своєму розпліднику оригінатор селекціонер Загорулько В.В. Українські та закордонні фахівці високо оцінюють виведені ним і представлені на виставках великоплідні гібридні сорти винограду. Рожеві ранні «Рута» та «Лівія», темно-синій «Фуршетний», янтарно-жовтий «Ландиш» мають товарний вигляд і стабільно користуються попитом.
Не менш відомі у колі виноградарів український селекціонер О.В. Бурдак, селекціонер із Запоріжжя В. М. Пижов. На нашому сайті можна замовити живці гібридів їхнього авторства «Діксон» та «Магістр».
Український селекціонер Н.П. Вишневецький присвятив селекції понад 11 років. Він вивів понад 15 вдалих гібридів: ошатних, стійких до морозів, урожайних та смачних. Нами випробувано його «Смарагд». Відео про нього можна переглянути за посиланням.
Цікавими формами та сортами щороку нас дивує ще один український селекціонер - Анатолій Бачинський.
Вже багато років він веде селекційну роботу в Київській області та реалізує її результати в різних агрокліматичних умовах України.
Спеціалізується на вирощуванні винограду для арочних (невкривних) конструкцій.
З його досягнень маємо такі морозостійкі сорти як: Альбіна, Біла Церква, Карбонадо… та гібридні форми: Батьківщина, Берегиня, Євгенія та ін.
Сподобалася стаття? Підписуйтесь на канал та розкажіть друзям.