RU

Виноград Забава: відгуки, фото, опис сорту

Виноград Забава опис сорту фото відгуки

Зміст

 • Опис сорту.
 • Посадка.
 • Догляд.
 • Укриття на зиму.
 • Переваги сорту.
 • Відгуки.

Опис винограду Забава

Селекція В.В. Загорулько, Україна
Сорт Столовий
Батьківська форма (Лора x Кодрянка)
Термін дозрівання 100-110 днів
Тип квітки Двостатевий
Сила зростання Вище середньої
Вага грона 700-900 г.
Вага ягоди 10-11 г.
Форма ягоди Яйцеподібна
Смак ягоди Гармонійний
Колір ягоди Темно-синя
Стійкість до хвороб Середня
Морозостійкість -24°С
Цукровість 19-22 %
Кислотність до 9 г/л.
Товарність Висока

Ягоди з восковим нальотос, мають приємний, гармонійний смак.

Навантаження куща: 42-46 бруньок.

Приживання саджанців: 93%.

Посадка

 Виноград Забава опис сорту фото

Кращим ґрунтом для Забави є чорнозем.

Завдяки морозостійкості, такі саджанці висаджують і навесні, і восени.

Перед посадкою слід розрахувати відстань між саджанцями, щоб міцніший кущ не заважав розвитку слабшого. Ідеальною відстанню стане три метри.

Перед самою посадкою необхідно вкоротити коріння рослини, залишивши довжину 15 см. На погоні залишають 4 вічка. Якщо Ви хочете купити саджанець винограду на ринку або магазині, зверніть увагу на колір кореневища: він повинен бути білим у розрізі, якщо ні – значить саджанець загинув.

Для посадки рекомендується викопати яму 0,8х0,8х0,8 м. На днище висипаємо шар битого каменю для дренажу, а потім землю, змішану з перегноєм. Далі саджанець рівно ставиться в яму і засипається. Залишивши поглиблення 10 см. Потім залишається полити саджанець водою (15-25л) і розпушити ґрунт для забезпечення надходження кисню до коренів. І в кінці ґрунт зазвичай мульчують (див. Посадка винограду).

Догляд

Сорт винограду Забава опис фото

Через своє швидке зростання кущ вимагає великої кількості води для правильного розвитку.

У вегетаційний період дорослу рослину рекомендується поливати раз на три тижні. Навесні полити виноград вперше можна за позитивної температури. Наступний раз поливають перед цвітінням і ще двічі після. Якщо осінь посушлива і небагата на опади, обов'язково перед укриттям на зиму рослину поливають. Об'єм поливу слід підвищити до 6 відер.

Сорт винограду Забава відгуки фото

У спекотні дні прикореневе коло рекомендується вкривати мульчою, щоб не допустити пеесихання. Також до переваг мульчування належать відсутність бур'янів. Як матеріал можна використовувати солому або скошену траву. Товщина шару має бути не менше 5 см, тільки в цьому випадку мульчування принесе користь.

Також необхідно контролювати навантаження врожаєм на кущ. Це робиться за допомогою нормування грон. На одному рукаві залишають не більше двох, якщо кущ сильний і не більше одного на молодому.

Під час росту рослини слабкі та недорозвинені пагони, які перешкоджатимуть розвитку здорових, слід видаляти. Обрізати лозу рекомендується на рівні 6-7 бруньок, внаслідок чого навантаження становитиме 40-45 очок на кущ. Найкращим періодом обрізки вважається осінь.

Укриття на зиму

Виноград Забава історія гф фото

В таких регіонах України, як Харків виноград Забава вкривають на зиму. Перед укриттям кущ зазвичай підгодовують калійними добривами (див. Полив та підживлення винограду).

Наступним кроком підрізається лоза на вказане вище навантаження до 45 бруньок. Якщо ж це молодий виноград, який має 2-3 пагони, тоді всі пагони обрізають і залишають 4-6 бруньки на всьому кущі (див. Формування та обрізка куща).

Далі лозу опускають до землі і фіксують у такому положенні за допомогою кілочків. Рекомендується обробити рослину залізним купоросом. Наступним етапом виноград засипається землею і зверху кладеться гідробар'єр, що фіксується по краях (див. Укриття винограду на зиму).

Переваги сорту винограду Забава

 • Стійкість до перепадів температури.
 • Стійкий до морозів.
 • Велика вага грона.
 • Ягоди мають соковитий і солодкий смак.
 • Транспортування сорту відбувається без втрати якості.

Сподобалася стаття? Підписуйтесь на канал і розкажіть друзям.

Сорт винограду Забава відгуки

Дмитро:

Люблю виноград Забава, їв би ці ягоди постійно. Ми на дачі посадили один кущик років 7 тому і він дає добрий врожай.

Тетяна:

Кожен рік отримуємо багато смачних та соковитих ягід. Дуже задоволені покупкою винограду.

Володимир Павлов:

Відмінний сорт

Задайте питання про особливості зростання винограду «Забава» у різних регіонах іншим виноградарям нашої групиы в Фейсбук «Виноград-Виноград» - facebook.com/groups/840750949432929.