RU

Підготовка саджанців, живців винограду до посадки

Зміст

Почнемо з підготовки до посадки живців

Як підготувати живці винограду до посадки фото

Нарізаємо живці довжиною близько 30-40 см так, щоб кожен мав 2-4 вічка.

Напрямок зрізів не є принциповим, часто різний напрямок зрізу використовують для того, щоб не заплутатися де верх, а де низ живця.

Якщо Ви вирішили залишати косим верхній зріз, стежте, щоб він був спрямований у протилежний бік від бруньки. Так рідина зі зрізу не потрапить на бруньку і сонце не обпалить її через призму крапельки.

Також верх можна запаяти парафіном, але робити це потрібно вже після вимочування (див. Парафінування саджанців та живців винограду) .

Нижню бруньку при цьому засліплюємо.

Як підготувати чубуки винограду до посадки фото

Під час тривалого зимового зберігання живці втрачають частину вологи. Для відновлення їх замочують у воді на добу. Вода не повинна бути дуже холодною, оптимальна температура 16-18°С. Після вимочування ставимо живці на пророщування (див. Вкорінення живців винограду).

Для стимулювання коренеутворення перед пророщенням порушуємо кору в нижній частині живця (сантиметрів 4-5 від краю). Це можна зробити пилкою, ножем або вилкою (див. Бороздування чубуків винограду).

Стимулювати ріст коріння можна спеціальними препаратами (Різапон, Корневин...) або природними засобами (відвар із гілок верби, мед, сік алое...).

Якщо ви плануєте кільчувати живці перед посадкою, діставайте лозу зі зберігання орієнтовно за 2 тижні до посадки з урахуванням часу на кільчування (див. Кільчування живців винограду).

Саджанці також вимагають підготовки до посадки

Як підготувати саджанці винограду до посадки фото

Обробка саджанців винограду перед посадкою включає стрижку і вимочування. Обробку їх фунгіцидами вважаю недоцільною, оскільки перша профілактика запланована по 4-5 листку (див. Календар обробок винограду).

За пару днів до посадки перевіряємо стан саджанця. Лоза має бути гнучкою, зріз зелений.

«Бороду» коріння потрібно підстригти. Коротшаємо корінці так, щоб залишилося 15-20 см. їх довжини від п'яти. Це дозволить новим корінням розростатися та освоювати всю площу ями. Довге коріння при посадці може загортатися і згодом «кучкуватися».

Таким чином обсяг грунту, доступний для живлення, буде дуже обмежений.

Куплені річні саджанці або власні, зняті зі зберігання, перед посадкою ставимо у воду 3-4 години або на ніч.

Час вибираємо в залежності від ступеня досушування саджанця. Якщо враховувати, що після отримання купленого саджанця навряд чи вдасться одразу його посадити, то логічно «вимочити» саджанець протягом двох днів: день у простій воді, день у стимуляторі росту.

Як підготувати саджанець винограду, що вегетує, до посадки фото

Підготовка саджанця, що вегетує, до посадки

Основне завдання цього етапу – привчити саджанець до нових умов.

Рослина, яка виросла в теплі, отримує стрес при пересадці у відкритий грунт. Крім того, вона не адаптоване ні до вітру, ні до сонячних променів. І якщо її висадити у відкритий ґрунт, молоді листочки просто згорять під сонячним випроміненням.

Якщо ми вирощуємо зелений саджанець самі, то тижнів за два починаємо привчати його до вулиці. Якщо зелений саджанець купили, ми не можемо бути впевнені, що його гартували. Тому його теж протягом одного-двох тижнів (як дозволяє час) привчатимемо до нових умов.

  • По-перше, перший раз виносимо на вулицю тільки в тінь і лише на 1-1,5 години. У наступні дні час збільшуємо на 1,5-2 години щодня. І тільки через 3 – 4 дні можемо саджанець поставити під сонячне світло, що розсіюється (наприклад, під гілками дерева, яке розбиває прямі сонячні промені або притінівши тіньвою сіткою);
  • По-друге, вегетуючий саджанець виносимо на вулицю, коли температура навколишнього середовища незначно буде відрізняється від температури, де він пророщувався, щоб стрес був мінімальним (ми починаємо виносити, коли температура в тіні дорівнює 16 - 18 °С).
  • Звертаю увагу, що навіть після посадки на постійне місце в ґрунт, краще такий саджанець захистити від прямих сонячних променів на кілька днів, притінивши його тіньовочною сіткою, або просто накривщи ящиком з сітчатим дном.

Догляд за саджанцем

Не варто думати, що після посадки живця чи саджанця можна скласти руки і чекати, коли природа сама все зробить. Вона працює, але їй обов'язково треба допомагати.

При осінній посадці перед заморозками саджанець вкриваємо горбком землі. Весною цей горбок потрібно зняти, відкопати лунку так, щоб утворився приямок. У нього ми поливатимемо і підгодовуватимемо рослину.

Весняний вологозарядний полив посаджених восени саджанців проводимо або в міру підсихання ґрунту, або якщо зима була безсніжна, відразу, як тільки розкрили ямку.

Саджанці, що висаджуються навесні, отримують перший полив в момент посадки.

Наступні поливи проводимо без фанатизму та залежно від погоди раз на 14-20 днів. Поливати потрібно добре: 2-3 цеберки під кущ. Молодий саджанець поливати краще під корінь, навіть якщо встановлена труба. Коріння ще короткі і недостатньо проникли на глибину.

Після поливу грунт мульчуємо. Так менше вивітрюється і випаровується волога та рідше потрібно розпушувати ґрунт. Можна поверх мульчі накрити лунку темною плівкою. Парниковий ефект, що створюється під плівкою, гріє коріння і сприяє росту.

Нещодавно посаджений саджанець, що вегетує, потрібно притіняти, щоб ніжні листочки не отримали сонячний опік.

Для цього можна вбити трохи під нахилом у землю праворуч, ліворуч і перед саджанцем три кілочки висотою 1-1,5 м. На них накинути шматок плівки, тіньовочної сітки або агроволокна так, щоб створити захисний екран по всій висоті. Верхні краї екрана прив'язуємо до верхніх країв кілочків, а нижній край присипаємо землею, щоб укриття не бовталося на вітрі і не обломило зелений пагін.

Ще один простий спосіб, це прикрити посаджений саджанець зверху овочевим ящиком.

Основне наше завдання при вирощуванні молодої рослини – виростити до зими два сильні визрілі пагони. Або хоча б один. Але рослина живе своїм життям і пускає паростків набагато більше. Тому догляд за саджанцями винограду після посадки включать обламування (не вирізання!) зайвих пагонів. Залишаємо сильні пагони, спрямовані назовні куща.

Щодо питання, залишати пагони вище або нижче, Ви зустрінете на нашому сайті vinograd-loza.com різну думку. Пагони, залишені біля землі, легше пригнути під час укриття на зиму. Якщо паросток залишаємо вище, маємо додатковий запас лози, а отже, і додаткове харчування. Який аргумент для Вас переконливіший – так і чиніть.

В іншому саджанці винограду після посадки вимагають стандартного догляду (див. Календар догляду за виноградом):

  • потрібно періодично поливати, розпушувати ґрунт,
  • захищати від хвороб, які не менш небезпечні для молодої рослини, ніж для дорослої,
  • стежити, щоб не росли бур'яни, своєчасно їх видаляти, не давати забирати харчування у саджанця.

Сподобалася стаття? Підписуйтесь на канал і розкажіть друзям.

Перший рік догляд не включає підживлення. Запасу харчування, закладеного в ямі буде достатньо. Ну а якщо полінувалися під час посадки, тоді треба і підгодувати.


Інші статті цього розділу

Заготівля живців винограду навесні чи восени
Заготівля живців
Зберігання живців винограду взимку в льоху
Зберігання живців
Коли пророщувати чубуки винограду
Вкорінення живців
Щеплення винограду вічком і в розщеп на старий кущ
Щеплення винограду
Обрізування столового винограду в серпні
Формування (обрізання) куща