Бороздування живців винограду
Багато виноградарів, особливо при пророщуванні важко укорінюваних або дорогих сортів, для збільшення відсотка вкорінення живців використовують бороздування.
Під час цього заходу в нижній частині живця навмисно порушується захисний шар кори.
І коли після такої процедури ми ставимо його на укорінення (у воді, у тирсі, торф'яних таблетках або в кільчеватор), відтік поживних засобів спрямовується на загоєння цих ран.
Тим самим посилюється утворення камбію та ранового мозоля - калюсу.
Техніка виконання бороздування чубуків
- Беремо чубук і в нижній частині робимо 2-3 поздовжних борозди, подряпуючи з невеликим зусиллям гострим предметом, наприклад уламком ножівки, залізним гребінцем, ножем або столовою вилкою.
- Достатньо ці подряпини робити на висоту 3-4 см.
- Глибина борозен - порушення цілісності кори.
Надалі, саме в місці бороздування починає активно утворюватися придаткове коріння.
Прийом бороздування рідко використовується в промислових цілях через трудомісткість процесу.
В домашніх умовах, щоб прискорити процес бороздування чубуків, борозни краще наносити шляхом проведення вручну черешка по зубцях закріпленої в лещатах ножівки 2-3 рази по колу.
І не бійтеся пошкодити цілісність нижньої нирки, для утворення коріння вона Вам не потрібна. Вона необхідна лише у разі вкорінення одноочкових чубуків.
Так, цей нехитрий прийом стимулює процеси утворення коріння.
Гарних врожаїв!
Сподобалася стаття? Підписуйтесь на канал і розкажіть друзям.
Сподіваюся, що розведення саджанців винограду з живців не завдасть клопоту і Ви завжди зможете розвести улюблений сорт для саду або дачі просто в домашніх умовах.
Діліться своїм досвідом, пишіть у коментарях або приєднуйтесь до нашої групи у Фейсбук «Виноград-виноград» - https://www.facebook.com/groups/840750949432929.
Бороздування живців відео
Щоб вчасно отримувати повідомлення про вихід нових відео підписуйтесь на канал YouTube - "Vinogradnaya loza" - https://www.youtube.com/channel/UCzNG2vucqk6HnFxwHUUySuw. Разом вирощуватимемо виноград.