Виноградна тріска для копчення або як коптити продукти виноградною лозою
Рекомендується для приготування страв зі свинини, яловичини, курки, каченяти, баранини, козлятини та овочів.
Можна сказати, що вона є універсальною щепою для копчення, тому що відсутність смол виключає гіркуватий смак, крім того, легко тліє, дає легкий дим, а продукту надає ненав'язливий аромат приємний та неповторний смак.
Кажуть, що страви, приготовані з використанням виноградної лози, мають легкий, трохи вловимий, апетитний аромат винограду.
Виноградна тріска – це відмінний вибір як для любителів, так і професіоналів копчення.
Часто використовується для того, щоб досить жорстке м'ясо дикого птаха (качок, гусей, або куріпок) було соковитим і м'яким, набуваючи солодкуватий смак і особливий аромат.
Залежно від того, яку для копчення вибрати тріску, отримаємо той чи інший зовнішній вигляд, якість та смак готового продукту. А її фракція і вологість, і температура приготування у коптильні безпосередньо впливають на загальний час, кількість та якість диму.
Щоб готова страва вийшла по-справжньому смачною та ароматною, використовуйте тріску з якісної сировини.
Під час копчення дим проникає в продукти, що коптяться, вони буквально просочуються ним і отримують ті смакові якості і неповторний аромат.
Тому важливо підібрати найкращу тріску для копчення.
От чому для цього чудово підходить щепа з виноградної лози.
Лоза містить багато ефірних олій, вона дає багато запашного диму і в той же час не дає кіптяви, тому приготування йде швидше і тріски витрачаються менше.
Продукти набувають незрівнянного, насиченого та приємного аромату та рівномірного забарвлення.
У смаковому насиченні дим від виноградної лози самодостатній і не потребує жодних інших добавок.
Поради щодо використання
- Використовуйте тріску середньої та великої фракції
При цьому, в коптильні утворюються короткі, широкі та рівномірні тліючі язики полум'я, які дають більше тління, ніж горіння, вони не дають пригоряти продуктам, що готуються, крім того, позитивним фактором процесу копчення є те, що температура при тлінні такої фракції зростає поступово без перепадів.
- Не забудьте перед копченням зволожити тріску у воді
Занурьте її на 30-50 хв у чисту воду. Потім дістаньте, відіжміть розкладіть тонким шаром на чистій тканині і дайте підсохнути годинку. Після цього вона готова до використання. Робочою вологістю вважається 50-60%.
- Слідкуйте за тим, щоб тріска повільно тліла і не горіла, а температура була в межах 220-300°С.
При низькій температурі та високій вологості лози отриманий дим може дати сажу, що негативно позначиться на ароматі, смакових якостях та кольорі готового продукту.
Сподобалась стаття? Підписуйтесь на канал і розкажіть друзям.
Є бажання приготувати страву на вугіллі із застосуванням натуральної виноградної лози? Купуйте виноградну тріску для копчення.
Щоб уточнити наявність зателефонуйте або напишіть на пошту сайту - info@vinograd-loza.com
Копчення на виноградній трісці, фото:
Коптіть для себе, для сім'ї, для друзів. Отримуйте задоволення не тільки від смаку готового продукту, але й від самого процесу копчення!
Поділіться своїми успіхами в копченні в коментарях або на пошту, і ми їх опублікуємо.
Підписуйтесь до нашої групи Фейсбук, будьте в курсі новин, публікуйте успіхи, ставте питання, запитайте допомогу фахівців - https://www.facebook.com/groups/840750949432929/.