Волотиста (метельчата) гортензія Ванілла Фрейз (Vanille Fraise): опис, фото, догляд та відгуки

Гортензія волотиста (метельчата) Ванілла Фрайз фото
Гортензія волотиста (метельчата) Ваніль Фрайз фото
Гортензія волотиста (метельчата) Ванілла Фрайз опис сорту, фото
Гортензія волотиста (метельчата) Ванілла Фрайз догляд, фото
Гортензія Ванілла Фрейз фото
Морозостійка гортензія Ванілла Фрайз
Неприхотлива гортензія Ванілла Фрайз
Гортензія Ванілла Фрайз саджанці

Наявність саджанців:

Вік Об'єм горщика Ціна
3 роки 5 л 400 грн

Опис та догляд

Зміст

Гортензія волотиста (метельчата) Ванілла Фрейз фото

Серед волотистих гортензій дуже багато сортів, але найбажаніший, самий затребуваний сорт, який зараз у всіх на вустах, це звичайно Ванільне морозиво французького розплідника Жана Рено.

Ця гортензія відрізняється тим, що протягом свого періоду цвітіння суцвіття змінює колір. Починається цвітіння із білих квіток. Потім перетворюється на ніжно-рожеве. Маківка залишається білою, а внизу забарвлюється у яскраво-малинові тони.

Приголомшливе видовище. Феєричний і розмір квітконоса, до 30 см.

Історія виникнення

Безпосередню участь у створенні сорту Ванілла Фрейз брав селекціонер Ерік Рено (син Жака Рено), у своїй доповіді «Селекційні новинки європейського ринку декоративних рослин», він розповів, як проводилася робота над створенням гортензії, яка б у короткий термін надавала рожеве і навіть червоне забарвлення, як народилась Ванілла Фрайз

Спочатку в роботі було виключено всі сорти з незмінно білим кольором. Потім було висіяно понад 30 тис. насінин. Протягом 11 років відбиралися сіянці, які мали кілька рожевих квіток, після цього відбиралися ті, які швидше за інших набирали забарвлення.

І ось у 2003 році було зроблено остаточний вибір.

Опис сорту гортензії Ванілла Фрейз

Гортензія метельчата Ванілла Фрейз - багаторічний чагарник, який гідно цінується як любителями, так і професійними садівниками за красу та простоту у догляді.

Гортензія волотиста (метельчата) Ванілла Фрейз початок цвітіння фото

Ванілла Фрейз була виведена у французькому розпліднику Pepinieres Renault. Керував роботою групи селекціонерів Ерік Рено, Президент Асоціації селекційних досягнень, творець розплідника. Клопітлива робота над новим сортом гортензії тривала 11 років. Новий сорт був представлений у 2003 році.

Молоді пагони гортензії Vanille Fraise мають красивий червоно-бурий відтінок. Потім листя стає злегка бархатистим на дотик, набуває довгастої форми темно-зеленого кольору..

Рослина може вирости до двох метрів у висоту, нарощуючи пишну розлогу крону. Згинаючись під вагою суцвіть, кущ набуває форми кулі діаметром до двох метрів.

Цвіте чагарник із червня по жовтень пишними охайними гронами. Цікаво, що квіти з часом змінюють свій колір. Квіти, що тільки що розкрилися, мають ніжний білий колір, через деякий час стають ніжно-рожевими, а наостанок забарвлюються в благородний рожево-бордовий відтінок. Забарвлюється нижня і середня частина грона, в той же час кінчик суцвіття довго залишається біло-кремовим.

Грона квітів досить масивні, довжиною до 30 см, пірамідальної форми, що нагадують ріжки з ванільно-полуничним морозивом, за що рослина і отримала свою назву. "Ванілла фрейз" перекладається з французької мови як "ваніль полуниця".

Гортензія Ванілла Фрейз догляд

Посадка

Для посадки волотистої гортензії Ваніль слід вибрати напівтенисте, трохи піднесене місце на ділянці. При попаданні тривалого часу прямого сонця на кущ - вигоряють квіти, втрачаючи своє привабливе забарвлення, можливі сонячні опіки.

Морозостійкість

Морозостійкість волотистої гортензії досить висока - рослина спокійно витримує морози -28, -30 °С. У перший рік посадки бажано зробити легке укриття.

Полив

Кущі Ванілли Фрейз однаково погано переносять посуху та перезволоження. При несвоєчасному поливі суцвіття стають дрібними, бляклими, втрачають декоративність. Зайва вологість ґрунту сприяє виникненню грибкових захворювань - хлорозу, борошнистої роси.

Поливати гортензію краще ввечері чи рано-вранці. У спекотному кліматі бажаний щоденний невеликий полив. У помірному достатньо 2-3 рази на тиждень. Важливо не допускати пересихання чи зайвої вологи, підтримувати середню вологість ґрунту. На полив дорослої рослини може знадобитися 1-2 відра води.

Коли висаджувати гортензію Ваніла Фрайз

Гортензія волотиста (метельчата) Ванілла Фрейз кінець цвітіння фото

Посадка гортензії волотистої Ваніль Фрайз у відкритий ґрунт проводиться зазвичай навесні чи восени. У себе в розпліднику vinograd-loza.com, при пересадці перевалкою з контейнерів або горщиків, за наявності добре розвиненої кореневої системи, посадку в саду робимо у будь-який час з весни до осені.

Обрізка

Санітарне обрізування кущів проводиться восени, а на початку березня рослини обрізають радикально, залишаючи міцні пагони. Від кількості бруньок, залишених на пагонах при весняній обрізці, залежить пишність цвітіння. Чим більше бруньок на пагонах залишається - тим рясніше цвітіння, але при цьому суцвіття будуть менших розмірів.

Гортензія волотиста Ванілла Фрейз чудово вписується в ландшафтний дизайн саду і при нескладному догляді служить прикрасою прибудинкової та садової території.

Ванілла Фрейз – одна з тих гортензій, які легко можна сформувати на штамбі. В результаті ви отримаєте пишне квітуче деревце.

Гортензия Vanille Fraise короткий опис сорту

Латинська назва: Hydrangea paniculata Sundae Fraise
Селекція Розплідник "Renault"
Селекціонер Жан Рено
Висота та ширина куща Висота до 1,5, ширина до 2 м
Розмір суцвіття Висота до 40 см, ширина до 30 см
Форма суцвіття Пірамідальна
Колір суцвіття Хамелеон. Від білого до рожевого,
закінчення цвітіння – від темно-малинового до бордового.
Особливості місця посадки Сонце, півтінь
Стійкість до захворювань Висока
Морозостійкість -29°С
Чи можливо вирощувати у контейнері? Так
Чи можливо штучно змінити колір, шляхом підкислення ґрунту? Ні

Гортензія метельчата Ванілла Фрейз відгуки:

Марія, Харків:

Давно мріяла купити саджанці волотистої гортензії, а саме сорт Ванілла Фрейз, але сумнівалася, раптом їй потрібний складний догляд. Ризикнула, і моєї радості немає межі! Вона швидко пішла в зріст, невибаглива у догляді, цвіте шикарно все літо та осінь!

Андрій, Київ:

Про гортензію сорту Ваніль Фрайз почув випадково, сусід по дачі похвалився, що купив. Здивувався, що ґатунок французької гортензії може легко прижитися в Україні. Дружина наполягла посадити одразу кілька кущів, тепер паркан не потрібен - огорожа одночасно ховає двір від сторонніх очей і тішить цвітінням. Рекомендую!

Приєднуйтесь до нашої групи в Фейсбук "Гортензія в саду", діліться посиланням на сайт із друзями.

Рослини цього виду:

Метельчата гортензія Пастель Грін фото

Пастель Грін

Метельчата гортензія Скайфолл фото

Скайфолл

Метельчата гортензія Сандей фрейз фото

Сандей Фрейз

Метельчата гортензія Полар Бір фото

Полар Бір