RU

Виноград Брестовиця: опис сорту, фото, відгуки

Болгарський сорт винограду Брестовиця було виведено в результаті селекції сортів «Янтар» та «Італія».

Характеристика та опис сорту

На території Харкова та Харківської області термін дозрівання приходить на кінець серпня – початок вересня.

Бурштинове забарвлення, приємний аромат мускату та соковита, м'ясиста м'якоть надають столовому сорту Брестовиця особливої ​​цінності.

Цукровість винограду Брестовиця в середньому становить 15-17%. Основну частку солодощі грона набирають ближче до збирання врожаю.

Не варто забувати, що на рівень цукру так само впливають особливості ґрунту, якість донляду та освітлення, умови дозрівання, навантаження куща.

Велика ягода, покрита в міру щільною шкіркою, має довгасту форму.

В середньому вага однієї ягоди 7 - 14 г, залежно від догляду.

Грона середньої щільності, циліндроконічні, вагою близько 500 г.

Селекція Болгарія
Сорт Столовий
Батьківська форма (Італія х Янтар)
Термін дозрівання 140-145 днів
Тип квітки Двостатева
Сила зростання Сильнорослий
Вага грона 300-700 г.
Вага ягоди 6-8 г.
Форма ягоди Довгувато-овальна
Смак ягоди Гармонійний з мускатним ароматом
Колір ягоди Жовто-зелений
Стійкість до хвороб Стійка до сірої гнилі,
слабостійка до оідіуму
Морозостійкість -23°С
Цукровість 15-16 %
Кислотність 7-8 г/л.
Товарність Висока (ягода придатна для зберігання)

Догляд за сортом винограду Брестовиця

Сорт винограду Брестовиця припадає до душі не лише досвідченим виноградарям, а й новачкам, оскільки живці легко укорінюються при посадці (див. Вкорінення живців винограду), а лоза відмінно визріває.

Кусти сильнорослі, як кореневласні, так і щеплені. Бажано обрізати плодові лози до 12 очок, тому що пагони з нижніх очок мають низьку плодоносність.

У зимовий час Брестовиця не відрізняється морозостійкістю (-20, -22° С), у кліматичних умовах Харкова аюо Сум кущі на зиму слід укрити (див. Укриття винограду на зиму).

Для цього сорту краще підійде формування кущів на шпалері петлею. Завдяки такому способу отримуємо укривний запас багаторічної деревини (горизонтальний штамб), що, у свою чергу, збільшує плодоносність пагонів, розмір грон та ягід у 1,5-2 рази більше, ніж при формуванні куща веєром.

Звичайно, не варто забувати проводити агротехнічні комплекси з догляду за ґрунтом. Частота поливу, своєчасна обробка, очищення від бур'яну та розпушування землі навколо куща лише наближають вас до бажаного результату - зборк врожаю (див. Календар догляду за виноградом).

Переваги сорту винограду Брестовиця

  • Висока транспортабельність та товарні якості;
  • Щільна ягода, не тріскається від дощу;
  • Стійкість до сірої гнилі;
  • Висока укоренюваність живців.
  • Після зняття з куща, ягода може зберігатися до Нового року.(див. Зберігання ягід винограду).

Недоліки сорту винограду Брестовиця

  • Слабка стійкість до оідіуму;
  • Слабкий рівень морозостійкості.

Сподобалась стаття? Підписуйтесь на канал і розкажіть друзям.

Виноград «Брестовиця» відгуки

Роман:

Збирали врожай із Брестовиці цього року вперше: смак приємний, відчувається мускат, у ягоді по 1-2 невеликі кісточки. Ягоди з грона не обсипаються. Залишки грон зняли у 20 числах вересня (м. Харків).

Тетяна:

Займаємося вирощуванням винограду на продаж, цей сорт користується особливим попитом серед покупців на ринку. Практичний у зберіганні та транспортуванні.

Віктор:

Зауважив, що після дощу інтенсивність мускатного присмаку в ягоді знизилася. Поразок сірою гниллю не спостерігалося. Мілдью і оідіум іноді пошкоджують сорт, але при правильному обприскуванні кущів значних проблем не виникає.

Запитайте про виноград «Брестовиця» інших виноградарів у групі фейсбук - facebook.com/groups/840750949432929 або у коментарях.

Виноград Брестовиця формування та навантаження куща фото

Особисті спостереження

2020

Формування куща виконано петлею. На власному корінні сила зростання вражає. За три роки зростання штамб нижньої петлі дорівнює 6 -7 см.

На третій рік залишив весь урожай, що зав'язався (близько 10 кг). Дозрів в середині вересня.

Особливого мускату поки що не спостерігалося. Поразки мілдью теж не було, а ось оідіум на пасинках після припинення обробки буває.

Ягоду забрали покупці прямо з куща (не встиг зробити фото для сайту). На сонці колір янтарний, дуже приємний. Розмір плодів однаковий, горошення немає. Грона середньою вагою 500-600 г.

2021

З метою проведення досліду, зробив восени 2020 обрізку на ріжки. Плюс у тому, що тягне по дві-три грона на пагоні без зрушень по термінаму дозрівання (зауважу, що грона невеликі 400-600 гр), мінус - штамб став ще товщі (фото вище), як вкриватиму на зиму, не знаю. Швидше за все, переформую на петлю. Ягода порівняно з минулим роком стала смачнішою, з'явився легкий мускат.

Під час дозрівання одна за одноюм пройшли дві зливи. Багато виноградних форм порвало. Брестовиця витримала на 5 балів.

Цукровість на рівні 17 Brix.

За термінами дозрівання, швидше за все, не середньо-пізній, а середній. Технічна зрілість настала у 14-х числах вересня.

Лоза, листя та ягоди чисті, незважаючи на те, що хімією востаннє обробляли після цвітіння.

В інтернет джерелах зустрічав, що Брестовиця зовсім нестійка до оідіуму. Проте за 6 років спостереження за цим сортом ще жодного разу не бачив мілдью на Брестовиці. Мілдью зустрічав, і то, тільки на пасинках, після припинення хімічних обробок за місяць перед дозріванням урожаю.

Купити саджанці або чубуки винограду Брестовиця можна на нашому сайті vinograd-loza.com, зв'язавшись через зазначені в меню контакти. При замовленні ви отримаєте детальну консультацію щодо посадки та догляду!

Вас можуть зацікавити...

Виноград Вінк (Підморгування) опис сорту фото відгуки

Вінк

Виноград Кузьма опис сорту фото відгуки

Кузьма

Виноград Ландиш опис сорту фото відгуки

Ландиш

Виноград Манікюр фінгер опис сорту фото відгуки

Манікюр фінгер