RU

Виноград Гурман райдужний: опис сорту, фото та відгуки

Гібридна форма отримана селекціонером Крайновим схрещуванням столового Талісмана та кишмишу молдавської селекції .

Опис сорту

У Гурмана райдужного жіночий тип квітки, але, незважаючи на це, запилення відбувається стабільно на 5 балів.

Дозрівання ранньо-середнє, триває 126-130 днів. У регіоні Харківської області – це початок вересня чи кінець серпня.

За силою зростання - середній, лоза рідко набирає товщину 8 - 10 мм, але при цьому здатна видавати грона до 1,5-1,7 кг і непогано визрівати.

Укорінення живців відбувається легко (див. Укорінення живців винограду).

Ягоди в гронах калібровані, вагою до 10 г, слабо-рожеві з прожилками, овальні за формою. М'якуш середньої щільності з мускатним смаком, незрівнянним присмаком чайної троянди та квітковим ароматом.

Крони циліндрично-конічні, великі, середні за щільністю. Середньої ваги 600 - 900 г, але може бути і 1,5-1,7 кг.

Гурман райдужний стабільний по запиленню та високоврожайний сорт винограду. З дорослої рослини легко отримайте не менше 10 кг ягід.

Селекція В.М. Крайнов
Сорт Столовий
Батьківська форма (Талісман х к-ш Лучистий)
Термін дозрівання 126-130 днів
Тип квітки Жіночий
Сила зростання Середня
Вага грона 400-900 г.
Вага ягоди 8-10 г.
Форма ягоди Овальна
Смак ягоди Легкий мускат
з присмаком чайної троянди
Колір ягоди Червоний
Стійкість до хвороб До сірої гнилі та мілдью 5-7 балів,
оідіуму – 5 балів
Морозостійкість -23°С
Цукор 16 - 18 %
Кислотність 5 - 6 г/л.
Товарність Висока

Гурман райдужний особливості

Якщо порівнювати серію Гурманів Крайнова – Райдужний має найрозсічене листя. Поверхня його гладка, бічні вирізи глибокі, ліроподібної форми. Черешкове вилучення склепінне, відкрите, дно загострене.

Зі своїх побратимів (Гурман Ранній, Г. Витончений, Г. Лакомка) дозріває найостаннішим.

Слабке, непоказне забарвлення ягід з лишком компенсується смаком. На ринку користується попитом.

На лозі дозрілий урожай може висіти досить довго, а ось транспортабельність зірваної ягоди середня. При перевезенні на довгі відстані необхідно потурбуватися про оптимальні умови.

Тонка та ніжна шкірка ягоди має як позитивні, так і негативні сторони. З одного боку, вона практично не відчувається при їжі, що тільки доповнює незабутній смак. Але водночас легко уражається осами (див. Захист винограду від ос та птахів).

Не варто забувати про жіночий тип квітки у Гурмана райдужного. І подбати про обостатевих сусідів, які поділяться пилком. Краще, щоб це були різні форми раннього середнього або раннього терміну дозрівання і цвітіння за термінами незначно відрізнялося. У такому разі стабільне запилення забезпечене.

Тип ґрунту не має особливого значення. Правила посадки описані у розділі статті нашого сайту vinograd-loza.com та вони нічим не відрізняються у Гурмана. Головне, щоб це були не заболочені ґрунти і не під деревами (див. Посадка винограду).

Ця форма не відрізняється стійкістю до філоксери, тому в регіонах її поширення беріть саджанці на філоксеростійких підщепах.

Якщо ви живете у регіоні укривного виноградарства, але є бажання вирощувати на великому штамбі, з великим запасом деревини, зверніть увагу на формування куща петлею.

Гурман райдужний догляд

Одним із важливих етапів у догляді за виноградом є обрізка. Рекомендоване навантаження Гурмана очками 30 - 35, пагонами 20-24, при площі живлення 5 - 6 м2. Лози на плодоношення обрізаємо на 6 - 8 очок (див. Формування та обрізка куща).

Заявлена ​​морозостійкість форми до -23 °С, тому в регіонах Київської, Харківської, Сумської, Полтавської областей краще вкривати лозу на зиму (див. Укриття винограду на зиму).

Не може не тішити підвищена стійкість форми до грибкових захворювань – до сірої гнилі та мілдью, на рівні 5-7 балів, оідіуму – у районі 5-ти (див. Календар обробок винограду).

Під час дозрівання врожаю подбайте про його захист від ос та птахів.

Сподобалась стаття? Підписуйтесь на канал і розкажіть друзям.

Гурман райдужний відгук

Микола Петрович (Київська область):

Переживав за жіночу квітку, але за 4 роки ще жодного разу не було проблем із запиленням. Дозріває у першій половині вересня. Грона до 1 кг. Досить щільні. Тішить відсутність тріску ягід та стійкість. Як правило, 2-х обробок достатньо.

Степан Іванович (Запоріжжя):

Перший урожай не вразив. Гроночки маленькі, забарвлення так собі. Але смак мене підкупив, і я вирішив його залишити, поспостерігати. Ось уже років 6 спостерігаю. Вся сім'я від нього божевільна. Пробували навіть на родзинки сушити. Дуже смачно.

Вас можуть зацікавити...

Виноград Діксон опис сорту фото відгуки

Діксон

Виноград Замкова гора опис сорту фото відгуки

Замкова гора

Виноград Канеда б'ютіфул фінгер опис сорту фото відгуки

Канеда б'ютіфул фінгер

Виноград Карбонадо опис сорту фото відгуки

Карбонадо