Гортензія деревоподібна Аннабель: опис, фото та догляд

Гортензія деревоподібна Аннабель опис і фото
Морозостійка гортензія Аннабель фото
Неприхотлива гортензія Аннабель фото
Гортензія деревоподібна Аннабель саджанці фото
Гортензія деревоподібна Аннабель фото
Морозостійка гортензія Аннабель
Гортензія Аннабель
Гортензія деревоподібна Аннабель саджанці

Наявність саджанців:

Вік Об'єм горщика Ціна
- Очікуємо на весну -

Опис та догляд

Зміст

Деревоподібна гортензія Аннабель опис, фото, догляд

Сорт: Аннабель (Annabelle)

Латинська назва: Hydrangea arborescens

Деревоподібна гортензія сорту Аннабель - рослина, яка здатна прикрасити ділянку не тільки в квітучому вигляді, а і до цвітіння. Великий, до 3 м в діаметрі темно-зелений кущ розкішного вигляду не може не привертати до себе увагу.

А з початком цвітіння густо вкривається великими білосніжними суцвіттями надаючи нам можливість милуватися чарівним видовищем.

Анабель може давати акцент на ділянці, як одиночна рослина, можна замовити гортензію деревоподібну для декорування ділянки, альпійської гіркі, облаштування живих огорож.

Посадка

Вибираючи місце під посадку деревоподібної гортензії Аннабель майте на увазі її швидкість росту і розміри. В висоту вона зрідка може сягати 1,5 м, а от в ширину за рік розростається до 20-30 см. та довго може зростати на одному місці. Більш того, доросла рослина не любить пересадки на інше місце. Довго адаптується і погано дає приріст.

Аннабель невибаглива до місця посадки, але краще дотриматись певних умов:

 • Освітлення – полу тінь з невеликою кількістю прямих сонячних променів;
 • Ґрунт – ідеально підходить родюча, волога земля з нейтральною або підвищеною кислотністю (лужні ґрунти можуть спровокувати хлороз);
 • Місце – тихе, захищене від прямого вітру, не бажано садити дуже близько до дерев;
 • Засипати землею кореневу шийку (місце, де закінчується листя, і починається коріння) – Не Бажано;
 • Достатній розмір ями 40х40, якщо це не пересадка дорослої рослини;
 • перед посадкою бажано звернути увагу на коріння, обрізати підсохлі, поламані, чи дуже довгі. Якщо висадка проводиться з контейнеру - нижню частину кома трохи розпушують, а коріння розправляють.

Пересадка деревоподібної гортензії:

Час – рання весна або піздня осінь.

Перший етап підготовки рослини, включає в себе обрізку пагонів на третину.

По-друге викопуємо великою грудкою землі, намагаючисб зберегти її цілою.

По-третє трохи притіняємо від сонця.

І останнє, добре поливаємо пересаджену рослину.

Догляд

Основний догляд за Аннабель полягає в своєчасному і рясному поливі, особливо в перший рік посадки. Кущ бістро і густо росте. В іншому випадку буде спостерігати затримка в рості і слабий приріст. З метою зберігання вологи і запобіганню швидкому пересиханню, кущ можна замульчувати тирсою або скошеною травою.

Рекомендації щодо догляду:

 • Підживлення – добривами для рододендронів або гортензій ранньою весною;
 • Вносити під рослину золу та вапно – ЗАБОРОНЕНО;
 • Підгодовувати рослину перед самим цвітінням - Не Бажано.

Формування куща деревоподібної гортензії Аннабель

Молоді кущі по досягненню ними три річного віку бажано обрізати восени. Це пов’язано з багатим рухом соку навесні, і молодий кущ може не впоратись з такою втратою вологи і загинути.

Дорослу Аннабель з 4 річного віку можна обрізати навесні, при цьому видаляють пошкоджені пагони, ті що ростуть всередину куща, підмерзлі, а однорічні пагони можна вкоротити від 10 см до третини. Кущ становиться тільки густіше і рясніше цвіте.

Якщо все ж потрібно обрізати молодий кущ, дочекайтесь коли рух соку стане помірним, після розкриття листя.

Підживлення деревоподібної гортензії Аннабель

Для доброго розвитку і рясного цвітіння потрібно своєчасно і з розумінням вносити поживні речовини.

Перше підживлення проводимо навесні, перед мульчуванням. Прямо під мульчу висипаємо жменю комплексного добрива для рододендронів або гортензій.

Друге – під час бутонізації. Біля куща розпушуємо землю і вносимо до 30 г сіркокислого калію та до 50 звичайного суперфосфату.

Третє і четверте (для молодих кущів гортензії) підживлення бажано встигнути зробити до середини липня половинчастим дозуванням сіркокислого калію 15 г та суперфосфату 25 г під кущ відповідно.

Якщо рослина добре розвивається, третє і четверте підживлення можна виключити, щоб не перестаратися з азотними добривами.

Надлишок азоту призводить до надмірного росту молодих пагонів, які можуть не встигнути визріти до зими і відповідно погано перезимувати.

Крім цього, надлишок азоту в ґрунті можна спостерігати за квітами гортензії з початком цвітіння, вони довго залишаються зеленими.

Чим ще можна підживити гортензію деревоподібну?

 • гарним підживленням ранньою весною є слабий розчин перманганату калію.

Таким розчином можна не тільки поливати квітку під корінь, а і обприскувати по листку. Марганцівка посилює міцність пагонів, щоб ті не розвалювались після дощу або сильного вітру.

 • з метою збагачення ґрунту не тільки мікроелементами, а і амінокислотами та заселення корисної мікрофлори деревоподібну гортензію Аннабель поливають розведеним скислим молоком, кефіром або молочною сироваткою.

Подібний ефект можна отримати замочивши у воді хлібні залишки, дати їм закиснути, після чого пролити розчином кущ.

Укриття

Гортензія Аннабель найбільш невибаглива і морозостійка в порівнянні з іншими сородичами.

Але молоді рослини рекомендовано в перші роки на зиму захистити легким укриттям. Для цього кущ збираю докупи і зв’язую, щоб від снігу не зламались пагони і накриваю білим агроволокном. А щоб у безсніжну зиму не підмерзало коріння, підгортаю пристовбурне коло куща гортензії та вкриваю невеликим шаром хвойної тріски.

Розмноження гортензії деревоподібної

 • живцями;

Нарізаємо зелені живці пагонів поточного року під час цвітіння, з 2-3 листочками, листові пластинки навпіл обрізаємо, обробляємо будь-яким стимулятором росту і ставимо в воду або торф’яну суміш.

Можна висадити їх одразу і в відкритий ґрунт, але не забудьте прикрити їх зрізаними пластиковими пляшками.

 • відведеннями;

Вибираємо декілька бокових гілок, що розташовані більш горизонтально, пригинаємо, вкриваємо невеличким шаром землі та регулярно поливаємо.

Наступного року отримаєте новий кущик гортензії.

 • поділ куща;

Викопуємо дорослий кущ, ділимо його секатором, гострою лопатою або сокирою, якщо це старий кущ і садимо в готові ями. Не забуваємо про обрізку рослини.

Як правило за добрих умов гортензія починає цвісти з наступного за посадкою року, а вже на третій рік – це повноцінне цвітіння.

Біла квітка Аннабель не змінює свого кольору в залежності від кислотності ґрунту, але я зустрічала в інтернеті інформацію про те, що при додаванні в поливну воду харчових або спеціальних барвників можна підкрасити білосніжне забарвлення квітів Аннабель на інше.

Якщо ви проводили такі експерименти, напишіть мені в Фейсбук, або на пошту сайту, з задоволенням поділюсь новими спостереженнями та інформацією в цій статті. Особливу увагу хочу звернути , чи не шкодить це рослині.

Приєднуйтесь до нашої групи в Фейсбук "Гортензія в саду", діліться посиланням на сайт із друзями.

Гортензія Annabelle короткий опис

Селекція Німеччина
Висота та ширина куща Висота до 1,5, ширина до 3 м
Розмір суцвіття В діаметрі до 25 см
Форма суцвіття Округлої
Колір суцвіття З початку цвітіння - зелений
потім білий
Особливості місця посадки Півтінь, сонце
Стійкість до захворювань Дуже висока
Морозостійкість -40°С
Чи можливо вирощувати у контейнері Так
Чи можливо штучно змінити колір, шляхом підкислення ґрунту Ні
Період цвітіння Червень, Липень, Серпень, Вересень, Жовтень